У с. Новий Стародуб блискавка залишила родину без житла

У с. Новий Стародуб блискавка залишила родину без житла

12 червня, блискавка залишила без житла родину з двома малими дітьми з села Новий Стародуб Петрівського району, 28-річна жінка частково втратила зір. У суботу, 13 червня, її прооперували в Кіровоградській обласній лікарні.

Повідомлення з закликом допомогти Анжелі й Ростиславу Лигам опублікували в соцмережі жителі району та їхні знайомі.  Журналісти зв’язалися з Ростиславом та дізнався подробиці нещастя.

“Це відбулося в п’ятницю, десь близько 22:30, о 22:37 я вже дзвонив на номер швидкої”, – розповів “Без купюр” чоловік постраждалої Ростислав Лига. – “Мене того вечора знайомий попросив забрати з Зарічного. Я забрав. Коли вже їхали назад по нашій вулиці,  до дому залишалося чотири хати, як раптом побачив різкий спалах й іскри. Я зрозумів, що це блискавка влучила в стовп навпроти нашого будинку. Додав газу, вискочив з машини, забігаю в хату, а там крик… Намацав дітей. Діти, семи і майже шести років, – цілі, але в шоковому стані. Відвів їх до тещі. А хлопець, який був зі мною, вивів дружину, бо вона сама йти не могла, нічого не бачила. Їй в око вцілив осколок скла. Бо в будинку всі вікна повилітали”.

Жінку негайно госпіталізували спочатку до районної лікарні, де їй надали першу медичну допомогу, а потім направили до обласної.

Вчора Анжелу прооперували. За словами чоловіка, вона на одне око поки що не бачить, але лікарі прогнозують, що зір відновиться хоча б на 50%. Крім того, як показало обстеження, жінка отримала легку контузію.

“А хата тріснула, відновленню не підлягає.  Вся в тріщинах. Електропроводка зовсім вигоріла. Блискавка влучила в стовп і спричинила вибух у хаті.  Одна стіна дивом не завалилася.  Приїжджали з поліції, дивилися, бо люди вирішили, що це граната. Але по електропроводці і лічильнику видно, що це трапилося через потужний електричний розряд. Працівники РЕМу підтвердили. В інших людей також і проводки згоріли, і лічильники, розряд блискавки пішов по лінії електропередач. Але нам дісталося більше всіх. Електрики вважають, що розряд пішов по проводці і в хаті сформувалася й вибухнула кульова блискавка”.

Дружина розповіла чоловікові, що в той час діти вже спали, а вона вирішила подивитися на мобільному телефоні, котра година. І тільки взяла його до рук, як її осліпило потужним спалахом і скинуло з ліжка, а далі тільки пам’ятає біль і як кров заливає очі й горить волосся.

“Волосся вона загасила. І в сина видно, що трохи волосся пригоріло. Але діти вціліли, бо спали вкриті. А в дружини багато осколкових поранень від скла, бо була розкрита”, – пояснює Ростислав.

Чоловік дуже вдячний всім, хто відгукнувся і допомагає родині.

“Я ніколи не думав, що таке може статися. Ми фактично втратили житло. Але головне, що всі живі. І мені просто бракує слів вдячності, щоб висловити їх усім, хто відгукнувся і прийшов нам на допомогу”, – зазначає чоловік.

 

Джерело

Схожі публікації