У селі на Кіровоградщині мешкають усього двоє людей (ВІДЕО)

У селі на Кіровоградщині мешкають усього двоє людей (ВІДЕО)

81-річна Тетяна Чумаченко – одна з двох жителів села Хайнівка Олександрівського району Кіровоградської області. У селі немає лікарні, магазину, пошти. Найближче село – за 3 кілометра. Туди, зі слів жінки, також не заїжджають автобуси. Своє село називає островом, де з людей залишились вона і сусід.

Тетяна Чумаченко у Хайнівці живе пів століття. З квітня 1958 року працювала там фельдшеркою. Згадує, що тоді у селі було 130 дворів, жили 350 людей.

Після виходу на пенсію лишилась у селі. У жінки троє доньок, чоловік помер. Діти хочуть забрати її до себе: ”Не поїду я зі своєї хати нікуди. Поки можу супу якогось зварити, буду вдома”.

Тетяна Чумаченко тримає десяток кролів та курей, має город. Далі свого двору не ходить. Дорога заросла травою, будинки сусідів покинуті. Через хату – двір другого жителя Хайнівки. На момент зйомок вдома чоловіка не було: ”Звісно, важко жити самій. То ж було скільки люду – то на толоку, то на день народження, то мазати. А зараз куди я піду? Ото тільки звечора закрилася і телевізор дивлюся, до 12-ої не сплю. То там зашарудить, то там застукотить – ніякого сну. Чекаю, щоб вморило і спала, не чуючи, що робиться”.

Продукти купити у селі ніде. Поштарка раз на тиждень привозить газету, хліб та молоко. Взимку, зі слів жінки, рідше. Тоді пече сама. Та попри те, що живе як на безлюдному острові, їхати звідси не хоче.

 

 

Джерело: Суспільне

Схожі публікації