У США придумали IQ-тест з трьох питань

У США придумали IQ-тест з трьох питань

Професор Массачусетського технологічного інституту Шейн Фредерік в рамках дослідницької роботи придумав найкоротший IQ-тест, який складається з трьох питань. Про це повідомляє Mirror.

За даними видання, тест був придуманий ще в 2005 році, проте дослідницька робота вченого недавно з’явилася в інтернеті, викликавши величезний інтерес громадськості. IQ-тест в рамках дослідження пройшли понад 3 тис. осіб, але лише 17% змогли правильно відповісти на всі питання.

Перше питання тесту звучить наступним чином: тенісна ракетка і тенісний м’ячик разом коштують $ 1,1. Ракетка дорожче м’яча на $ 1. Скільки коштує м’яч?
Друге питання: п’ять машин на текстильній фабриці виробляють п’ять речей за п’ять хвилин. За скільки хвилин 100 машин виготовлять 100 речей?

Третє питання: на озері ростуть латаття. Кожен день їх кількість подвоюється. Повністю латаття покривають всю поверхню озера за 48 днів. За скільки днів вони покриють половину озера?

За словами професора, на перший погляд складається враження, що тест занадто легкий. Фредерік зазначив, що при поясненні відповідей логіку зрозуміти легко, проте для правильного вирішення необхідно відмовитися від того, що перше спало на думку.

У дослідженні зазначалося, що найпоширенішими відповідями були 10 центів, 100 хвилин і 24 дня, які насправді невірні. Правильними є — п’ять центів, п’ять хвилин і 47 днів.

Джерело

Схожі публікації