Учасник бойових дій Другої світової війни – Нікітенко Григорій Феодосійович

Учасник бойових дій Другої світової війни – Нікітенко Григорій Феодосійович

Партизан, учасник бойових дій Другої світової війни – НІКІТЕНКО ГРИГОРІЙ ФЕОДОСІЙОВИЧ (1925 – 2017).

Рішенням міської ради від 22 травня 2015 року № 1642 присвоєно звання «Почесний громадянин міста Олександрії» за вагомий внесок у формування в молоді почуття патріотизму, ідейно-моральних та національних принципів.

Народився Григорій Феодосійович 28 вересня 1925 року в селі Сокологірне на Херсонщині. Коли почалася війна, закінчивши 8 класів, у рідному селі, на окупованій території він у складі групи Приазовського партизанського загону відважних хлопців брав участь у диверсійній роботі на залізниці, розклеював листівки про стан подій на фронтах.

У вересні 1943 року село Григорія було звільнене, а Нікітенко став воїном Червоної Армії. За направленням закінчив курси молодших командирів і почав службу в складі 4-го Українського Фронту на Нікопольському плацдармі. Жорстокі бої за Нікополь залишили знак на все життя – під час форсування Дніпра Григорій отримав тяжке поранення в ліву ногу, втратив багато крові і знепритомнів. Коли відлунали останні постріли, санітари відправили Григорія в санбат. Лікувався в різних шпиталях, але, щоб врятувати йому життя, лікарям довелось все-таки ампутувати ногу. Молодий чоловік став інвалідом, але Григорій не захотів змиритись із долею. Наперекір всьому, вищу освіту здобув у Харківському інституті на факультеті бібліотечна справа.

Після закінчення інституту у 1952 році, він за направленням, протягом 46 років працював в Олександрійському училищі культури викладачем бібліотечної справи. Ветеран праці з 1952 року. Брав активну участь у художній самодіяльності училища. Разом зі студентами часто їздив з концертами в міста області.

Григорій Феодосійович брав активну участь у вихованні молоді. Він виступав в музеях, будинках культури, бібліотеках, навчальних закладах міста, де зустрічі з молоддю завжди насичені почуттям любові до Вітчизни, до життя, вірою в людей, у світле майбутнє України.

Григорій Феодосійович отримав державні нагороди: орден Червоної Зірки, орден Великої Вітчизняної війни 1 ст, орден «За мужність», Знак «Партизан України».

12 липня 2017 року у 91-річному віці пішов із життя Григорій Феодосійович Нікітенко.
Світла пам’ять про нього завжди буде жити в серцях жителів нашого міста.

 

 

 

 

Джерело: Центральна міська бібліотека м.Олександрія

Схожі публікації