«Укрпошта» почала видавати посилки за електронними документами в «Дії»

«Укрпошта» почала видавати посилки за електронними документами в «Дії»

Уряд розширив перелік послуг, якими можна скористатися за допомогою застосунку «Дія». Відтепер через додаток українці зможуть отримувати в «Укрпошті» поштові перекази та посилки з післяплатою на суму від 5000 гривень.

Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Так, раніше для отримання відправлень потрібні були паперові копії документів, що посвідчують особу. Тепер достатньо мати електронні документи у смартфоні. Щоб отримати посилку, необхідно:

-надати номер штрихкоду ID-картки чи закордонного паспорта в додатку;
-підтвердити передання електронних копій з «Дії», які оператор «Укрпошти» одразу ж просканує.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров пояснив, що застосунок генерує індивідуальний штрихкод для документа, що зчитують сканером у відділенні під час видавання відправлень: «Тож усі необхідні дані “Дія” автоматично передає до системи “Укрпошти” під час приймання або виплати переказів, отримання посилок»

Електронні документи для українців

17 лютого Верховна Рада прирівняла електронні водійські права в «Дії» до паперових. Зокрема, українські водії зможуть показувати правоохоронцям електронне посвідчення водія, електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та договір обов’язкового страхування (автоцивілку). Також українці тепер можуть через «Дію» замовити, обміняти чи продовжити водійські права.

У додатку також у тестовому режимі запустили реєстрацію місця проживання онлайн і профіль виборця, завдяки якому можна перевірити місце реєстрації та адресу голосування. Окрім того, у «Дію» додали електронні варіанти індивідуального податкового номера (ІПН) та довідки внутрішньо переміщеної особи. Також допомогою додатка можна записатися в чергу на вакцинацію проти COVID-19.

 

Джерело: Громадське Телебачення

Схожі публікації