УЗ призупинили ліцензію на перевезення пасажирів: як курсуватимуть потяги

УЗ призупинили ліцензію на перевезення пасажирів: як курсуватимуть потяги

Укртрансбезпека призупинила дію ліцензії Укрзалізниці на перевезення пасажирів та небезпечних вантажів, згідно з якою з 11 січня 2022 року компанія має припинити залізничні перевезення, повідомила голова тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради, народний депутат Юлія Гришина.

В Укрзалізниці відповіли, що пасажирські перевезення будуть тривати. У пресслужбі УЗ пояснили, що Укртрансбезпека має низку зауважень, які Укрзалізниця у стислі терміни усуне, інформує LIGA.net.

«Отже, всі можуть спокійно планувати свої залізничні подорожі», – повідомили в УЗ.

За словами Юлії Гришиної, можливо, держслужба з транспортної безпеки та Укрзалізниця шукатимуть розв’язання цієї ситуації.

Водночас вона зазначила, що УЗ не дотримується ліцензійних умов і не виконує всіх необхідних вимог контролювального органу щодо організації перевезень пасажирів та небезпечних вантажів.

Голова Державної служби з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) Євген Зборовський повідомив, що насправді ліцензія Укрзалізниці не скасовується.

За його словами, перевірка додержання ліцензійних вимог — це стандартна процедура, яка передбачає у разі виявлення низки порушень винести відповідне рішення щодо зупинення дії ліцензії.

«Позапланова перевірка була завершена 24 грудня 2021 року. Її результати очікувано показали низку порушень, які не виправлялись роками, що і стало підставою для відповідного наказу», – написав він у Facebook і додав, що «ніякої зради у цьому наказі немає».

«Наказ вступає в силу лише у разі невиправлення порушень. Фактично, це попередження про можливе скасування ліцензії, а не саме скасування. Як ви розумієте, перевірка відбувалась заздалегідь. І весь час, поки вона тривала, команда Міністерства, Укртрансбезпеки та Укрзалізниці спільно працювали над усуненням порушень. Звісно, що порушення будуть виправлені, і ніхто залізницю зупиняти не збирається», – підсумував Зборовський.

Схожі публікації