В Олександрії демонтували напис радянської доби на гімназії

В Олександрії демонтували напис радянської доби на гімназії

На фасаді Олександрійської гімназії імені Чижевського демонтували напис радянської доби російською мовою «Александрийская средняя школа имени Максима Горького». Цей напис залишався на будівлі навіть після перейменування гімназії два роки тому, інформує Суспільне Кропивницький.

«У школі було два місця, які пов’язували її з іменем Максима Горького. Це погруддя у дворі й напис на стіні. Погруддя зняли півтора року тому й на його місці встановили прапор школи», — розповів директор гімназії Тарас Бабак.

Демонтаж напису, розташованого на висоті 10 метрів, було відкладено через брак коштів та необхідність спеціальної техніки. Роботи вирішили провести під час літніх канікул, щоб уникнути небезпеки для учнів та працівників.

Начальник управління освіти Олександр Авраменко пояснив, що минулого року всі ресурси були спрямовані на облаштування укриттів, а демонтаж напису планувався на літо.

Спеціаліст Українського інституту Національної пам’яті Богдан Короленко наголосив, що такі написи мають бути усунені згідно з законами про декомунізацію та деколонізацію:

«Російська імперська політика вона також включає період існування СРСР, тобто це не лише російська імперія. Це була людина, яка глорифікувала і комуністичну партію, і радянські органи державної безпеки, тому об’єкти, присвячені Максиму Горькому мають бути усунені з публічного простору».

Речниця поліції області Віталіна Бевзенко зазначила, що за невиконання законів про декомунізацію та деколонізацію передбачена кримінальна відповідальність.

Схожі публікації