В Олександрії діє гурток з картингу

В Олександрії діє гурток з картингу

Вихованці гуртка картингу Олександрійського будинку дитячої та юнацької творчості лише за останній місяць привезли п’ять призових місць з Всеукраїнських змагань.

Наприкінці травня стартували Всеукраїнські відкриті змагання з картингу серед школярів, а також чемпіонат з нагоди 30 річчя ТСО України. Перший етап пройшов у Полтаві, де Олександрію представляли два пілоти і показали наступні результати:

— Владислав Севастяненко здобув І та ІІ місце у класі картів «125 коробка»;

— Роман Стафійчук-Антоненко посів одразу два І місця у класі картів «Кадет».За два тижні пілоти вирушили до столиці, де проходив наступний етап Всеукраїнських відкритих змагань. У підсумку Владислав Севастяненко виборов друге та п’яте місце в класі картів «125 коробка», а Роман Стафійчук-Антоненко здобув два четвертих місця у класі картів «Кадет».

Гурток з картингу в Олександрії був заснований ще у минулому столітті. Карти значно легші, а відтак і значно швидші за звичайні автівки. Раніше пілотів тренували при підприємствах та у різних позашкільних закладах. За десятки років закладу вдалося зберегти автопарк. Найстаріший карт, що досі на колесах, був випущений у 1983 році.

Зараз хлопців тренує В’ячеслав Севастяненко – він же директор закладу. Говорить, що це захоплення — дороге задоволення. Лише двигун до карту коштує 5 тисяч доларів. Тож без сторонньої підтримки не обійтись:

«Технічні види спорту таки сильно матеріально і технічно затратні. І нам традиційно допомагає Кіровоградська ТСО, а на кубок України нам надав можливість поїхати міський голова Сергій Анатолійович Кузьменко», — зазначає наставник юних пілотів.

У гурток картингу набирають дітей віком від 10 років. Групи — до 15 чоловік. Вже протягом першого року можна здобути навички пілота, проте, щоб перемагати, знадобиться принаймні трирічний досвід. Вчать не лише їздити на карті, а й їх обслуговувати.

Зараз Влад і Роман готуються до наступних етапів Всеукраїнських змагань, які мають пройти у Тернополі та Києві. Мріють про перемоги і професійну кар’єру.

«Я мрію стати пілотом в більш професійному спорті. Це дуже складно, проте я стараюсь», — говорить молодий, проте вже досвідчений пілот Владислав Севастяненко.

Джерело: В об’єктиві

Схожі публікації