В Олександрії планують увіковічнити пам’ять дяді Яші

В Олександрії планують увіковічнити пам’ять дяді Яші

Старше покоління олександрійців добре пам’ятає легендарну в нашому місті особистість – дядю Яшу, продавця магазину міськзміжторгу. Сьогодні тут працює популярне кафе «У Яші».

Звичайний продавець як справжній одесит, яким був Яша, настільки творчо вкладав душу у свою професію, що став справжньою міською легендою. А механічний ведмідь, що стояв у вітрині магазину і «пив сік», приваблював усю місцеву дітлашню.
4 вересня син «дяді Яші» звернувся до топонімічної комісії, аби встановити батькові меморіальну дошку на приміщенні колишнього магазину.

Яків Меєрович Грін народився в далекому 1916 році.
Закінчив 5 класів і з 16 років почав працювати на одеському заводі слюсарем. Пройшов війну, дійшов до Сталінграду. Після демобілізації у 50-х роках прийняв під свою відповідальність соляний ларьок біля військової частини. Потім, до 60-х років – торгівля у магазинчиках, де він продавав овочі. Останнє і найдовше місце роботи: відомий усім овочевий магазин у центрі міста. Помер Я. Грін у 2005 році.

Міська легенда і досі нікого не залишає байдужим. Члени топонімічної комісії вирішили, що олександрійці і гості міста повинні знати не лише Якова Гріна, а саме цю колоритну постать «дяді Яші», тому запропонували його сину Еміліо Гріну попрацювати з творчими фахівцями, аби розробити цікавий проект.
Можливо, це буде барельєф дяді Яші або інша архітектурна пам’ятка?

Сучасна Олександрія

Схожі публікації