В Олександрії тривають роботи по облаштуванню КТ

В Олександрії тривають роботи по облаштуванню КТ

Найближчим часом в Олександрії з’явиться послуга комп’ютерної томографії (КТ). Це найбільш сучасний вид променевої діагностики, що в рази точніший, ніж рентгенографія, рентгеноскопія, флюорографія, УЗД дослідження та ін.

На базі Центральної міської лікарні буде встановлений томограф Supria 32, виробництва Японії. Це універсальний багатофункціональний прилад, який можна використовувати для дослідження будь-яких частин тіла людини. Цифра 32, що вказана в назві томографа, означає кількість зрізів за один оберт. Для прикладу, у більшості лікарень країни використовуються томографи з 8-ми та 16-ти зрізовими можливостями. Таким чином, при збільшенні кількості зрізів збільшується і діагностична цінність приладу, його точність та якість знімку.

Томограф розміщений на 1-му поверсі чотириповерхової лікарні, навпроти реєстратури жіночої консультації. Наразі тут тривають відповідні ремонтні роботи. Паралельно встановлюється і сам томограф та ведеться його налагоджування.

На засіданні виконавчого комітету, яке відбулося 22 жовтня, присутні затвердили тарифи на медичні послуги комп’ютерної томографії. Так, їх вартість для стаціонарних хворих, які лікуватимуться в закладах, підпорядкованих управлінню охорони здоров’я Олександрійської міської ради, буде безкоштовною. За направленням лікаря для олександрійців на амбулаторному лікуванні дана послуга коштуватиме 100 грн без контрасту і 600 грн з контрастом. Для інших бажаючих вартість КТ становитиме від 630 до 1200 грн в залежності від використання розчинів контрасту.

Варто зауважити, що при виявленні коронавірусної хвороби комп’ютерна томографія грудної клітини показує кращу чутливість, ніж тестування ДНК. Прилад такого рівня як Supria 32 дасть змогу не тільки швидко та з високою вірогідністю діагностувати COVID-19, а й загалом надавати високоякісну діагностичну допомогу пацієнтам. Вчасно проведене КТ допоможе фахівцям виявити захворювання на ранніх стадіях, наприклад, помітити пухлину поки вона ще невеликих розмірів і піддається хірургічному, променевому чи хіміотерапевтичному лікуванню.

 

Джерело: Сучасна Олександрія

Схожі публікації