В Олександрії відбувся щорічний ХІІ «Марафон в «Топольках»

В Олександрії відбувся щорічний ХІІ «Марафон в «Топольках»

В Олександрії відбувся щорічний ХІІ забіг на довгі дистанції, присвячений Дню Незалежності України.

Цей спортивно-масовий захід відбувся на своєму звичному місці – на березі Інгульця під відомими всім олександрійцям «топольками». Незмінними ініціаторами і організаторами змагання ось вже дванадцятий рік залишаються ентузіасти здорового способу життя Олександр Жосан та Сергій Слинько, відомі своїми спортивними досягненнями не лише в Олександрії.

«Хочеш бути сильним – бігай, хочеш бути красивим – бігай, хочеш бути розумним – БІГАЙ!» – відомий девіз стародавніх греків став цього разу лейтмотивом легкоатлетичного форуму. І таких от сильних, гарних та розумних на стартах у «топольках» набралося ні мало, ні багато – понад 250 чоловік дуже різного віку! А це, між іншим, на сьогодні є рекордом: якщо пригадати вже досить поважну історію «тополькових» забігів, перший з них був таким собі клубним змаганням, у якому взяли участь просто 16 друзів-однодумців. А потім «народ до них потягнувся»: в наступних організованих вищезгаданими особами щорічних забігах кількість учасників незмінно зростала  в «арифметичній прогресії». Наприклад, у ювілейних (десятих) «топольках» 2017 року бігли вже дві сотні зовсім юних, не зовсім юних і зовсім не юних спортсменів-аматорів. І як бачимо, ця наростаюча тенденція продовжується.

Власне, про організацію змагання. Його двоосібний «комітет», спираючись на власний багаторічний досвід, зробив все бездоганно, що неодноразово відзначали його учасники по завершенні. Ще за кілька днів до цього Олександр та Сергій  власноручно, разом з кількома своїми добровільними помічниками до мозолів на руках вигрібали купи сміття, розчистили від бур*янів та спланували трикілометрове коло – кросову трасу на узбережжі річки (чим, до речі, принесли користь взагалі жителям міста, адже в «топольки» полюбляють навідуватися не тільки спортсмени, а й просто відпочивальники). Після чого самі ж «протестували» ногами в кросівках якість доріжки.

Забіги також були сплановані з розумом: враховуючи можливу спекотну погоду, найдовший старт (повний марафон 42 км та дистанція 30 км) розпочався о 6-й ранку; о 7-й стартував забіг на пів-марафоні (21км) та 15 км, а наймасовіший забіг на 10 км та 6 км розпочався о 8-й годині. У всьому цьому дійстві віковий ценз учасників мав такий вигляд: найменша учасниця (3 роки) подолала 3 км, кілька бігунів-п`ятиліток – по 6 км, четверо найстарших спортивних ветеранів (60+ років) бігли дистанції від 10 до 21 км.

Найбільше представництво на забігах мала команда спортивного клубу «Спарта-17» (понад 150 спортсменів), були також вихованці Олександрійського легкоатлетичного клубу, юні представники Олександрійської єпархії разом зі своїм наставником, інших спортивних колективів, а також «позаклубні» любителі бігу, серед яких траплялися цілі родинні «команди» у двох-трьох поколіннях.

Або ось ще така статистика: півмарафон (21 км) подолали близько 20-ти спортсменів, 2 учасники – 30 км, а п`ятьом підкорився повний марафон 42 км. До речі, четверо з цієї п`ятірки – іногородні:  троє іменитих бігунів-чоловіків спеціально прибули на змагання до Олександрії з Черкас, а одна молода, але досвідчена марафонка – з Мелітополя. До речі, ці спортсмени, для яких не дивина міжнародні марафони за межами України, в опитуванні, проведеному спортивним оглядачем «Голосу Громади», високо оцінили організацію цих змагань. Таким чином олександрійські «Топольки» вже набули республіканського рівня та визнання!

Ці самі гості Олександрії, які знають толк у подібних заходах, а також  місцеві учасники гідно відзначили і чітку роботу суддівської колегії (О. Жосан, С.Слинько та їхні помічники і помічниці), організацію харчування на трасі забігів, атрибутику змагання, якість нагородних дипломів і медалей, медичне забезпечення (протягом всього змагання на трасі чергувала карета швидкої допомоги, чия участь, на щастя, нікому не знадобилася). І головне – доброзичливу, піднесену і позитивну атмосферу спортивного свята, яка важко передається словесним описом – її можна лише відчути. Кульмінація всього цього – церемонія нагородження, оплески, вітання, колективні фотозйомки…

І нарешті, пару слів про організаторів. Сергій Слинько: президент СК «Спарта-17», успішний тренер, який вивів на міжнародний рівень чимало олександрійських каратистів, не менш успішний спортсмен, володар всіх можливих поясів і званів у карате-кіокушинкай, чемпіон і призер багатьох міжнародних чемпіонатів. Крім того, прихильник екстремальних видів бігу: у кросівках, шортах і футболці його можна зустріти на кросових трасах і в спеку, і в лютий мороз. Напередодні нинішнього змагання, як зазвичай, він так само відмітився повним марафоном у «топольках».

Олександр Жосан. Переможець і призер численних всеукраїнських і міжнародних марафонів. Його кросівки міряли траси та доріжки стадіонів Туреччини і Молдови, Угорщини і Кіпру (всіх не перелічити). Своїми коронними видами вважає супердовгі забіги: наприклад, 100-кілометрові, 24-годинні та інші екстремальні дистанції. (До речі, всього кілька днів тому він брав участь у щорічних добових забігах у Вінниці, де пробіг 150 км за 23 години). Але що не менш важливо, пан Олександр вважає своїм обов`язком популяризувати цей найдоступніший вид спорту – біг, ось таким чином поширюючи свою ідею «в маси». Ну і звісно, члени його родини по низхідній лінії, включаючи 6-річного онука Сашу, також за давньою традицією змагалися в «топольках».

Тут ми підійшли, мабуть, до найцікавішого. Можливо, навіть не всі з учасників цих щорічних «тополькових» форумів усвідомлюють, що два ентузіасти – Олександр і Сергій – регулярно і методично організовують спортивне свято не з якогось примусу, чи заради гучної слави або матеріальної вигоди. Все з точністю до навпаки: вони ніколи не були і не є якимись державними пoсадовцями, депутатами, політиками, отож «піар» їм ні до чого і роблять вони цю справу для звичайних, нормальних олександрійців (а тепер, як бачимо, і не лише для них) спокійно і без галасу. А тим більше, якщо говорити про якийсь матеріальний зиск: участь у «тополькових» забігах завжди була безкоштовною, хоча для організаторів це немалі затрати: варто лише порахувати всі вищезгадані організаційні моменти, включаючи призовий фонд, атрибутику, питну воду, продукти для спецхарчування та інше. Всі витрати вони беруть на себе і добре, якщо знаходяться небайдужі шанувальники таких заходів, які допомагають справі, чим можуть. Наприклад, проведенню нинішніх змагань посприяли олександрійці Олександр Долгіх, Хільчук Ігор,  Шклярук Юрій, Артем Шевченко, Юрій Нос, Анатолій Горошко, Дмитро Кітаєв (ФК «Олександрія»), Роман Жосан («Мойка 24»), Костянтин Жосан  (магазин «Леон»), за що Олександр Жосан і Сергій Слинько та учасники забігів їм глибоко вдячні.

А зараз організатори радять всім учасникам вже починати готуватися до нових стартів і наказують їм: «Never give up!» (слоган на стартових номерах) – Ніколи не здавайтесь!

Джерело: Голос громади

Схожі публікації