В Олександрії заборонили захоронити відходи теплогенеруючого підприємства

В Олександрії заборонили захоронити відходи теплогенеруючого підприємства

В Олександрії ТОВ «Еко’логія», яке орендує сміттєзвалище, заборонили приймати небезпечні промислові відходи від теплогенеруючого підприємства з Кропивницького.

Як повідомляють на сайті міської ради, на ім’я міського голови надійшов лист від управління СБУ в Кіровоградській області, у якому повідомляється, що ТОВ «Еко’логія», яке орендує міське сміттєзвалище, виграло торги та має намір підписати договір на приймання відходів 4 класу небезпеки від КП «Теплоенергетик» з Кропивницького.

Служба безпеки встановила, що «Еко’логія» планує захоронити 3 тис.тон шкідливих промислових відходів на території Олександрії.

1 серпня члени виконкому заборонили ТОВ «Еко’логія» приймати побутові відходи, утворені поза межами територій підпорядкування м. Олександрії.

На минулому засіданні прийнято рішення про оголошення конкурсу на нового орендаря міського сміттєзвалища, а ТОВ «Еко’логія» направлено попередження про розірвання договору оренди через неналежне утримання полігону та невиконання рішення виконкому про зниження тарифів.

Протягом своєї діяльності ТОВ «Еко’логія» неодноразово порушувало вимоги щодо утримання і обслуговування міського сміттєзвалища. У ході неодноразових обстежень за скаргами жителів орендарю вказувалося на незадовільний стан в’їзду на полігон і проїзду по його території, складання відходів з порушенням правил експлуатації: сміття не ущільняється і не вкривається ізолюючим шаром ґрунту, через що виникають постійні осередки самозаймання. На сміттєзвалищі перевищений ліміт завантаження сміттям відносно його проектної потужності,— йдеться на сайті міськради.

Уточнюється, що на сміттєзвалищі передбачено захоронення лише твердих побутових (а не промислових) відходів. Незважаючи на це, неодноразово були виявлені насипи речовин невідомого походження після термічної обробки, які не відносяться до безпечних відходів.

У тому числі, державною СЕС було зафіксовано захоронення небезпечних відходів металургійного заводу «Дніпросталь» 4 класу токсичності (значну концентрацію свинцю та кадмію, утилізація та зберігання яких повинні виключати прямий контакт із незахищеним ґрунтом).

Джерело: Гречка

Схожі публікації