В Олександрії відбулась нарада щодо заходів запобігання коронавірусу

В Олександрії відбулась нарада щодо заходів запобігання коронавірусу

16 березня міський голова С.Цапюк провів екстрену нараду за участю своїх заступників, начальників управлінь міської ради та головних лікарів медичних закладів щодо посилення карантинних обмежень у зв’язку з коронавірусом COVID-19.

Степан Кирилович зазначив, що це питання національної безпеки, тож Постановою Кабміну в усіх областях України оголошений карантин.

За інформацією, що шириться, на сьогодні по Кіровоградській області виявлено 6 людей з підозрою на коронавірус.

У медичних закладах Олександрії ситуація наступна. За останній тиждень захворюваність на ГРВІ знизилась на 20%. Проте у стаціонарі дитячої лікарні протягом останніх місяців кількість хворих значно перевищує норму.

З метою проведення карантинних заходів у Центрі первинної медико-санітарної допомоги дистанційно вимірюється температура пацієнтів, що приходять до поліклініки. 16 березня людей з підвищеною температурою не виявлено.

Хворим рекомендовано мінімізувати відвідування медичних закладів, у разі необхідності лікарі надаватимуть консультації по телефону.

У стаціонарах лікарень обмежується перебування хворих та здійснюється моніторинг температури серед медичного персоналу.

У разі виявлення хворих підготовлені спеціальні бокси та замовлені захисні костюми, проте існує недостатність засобів індивідуального захисту.

В галузі освіти з 12 березня по 3 квітня призупинено навчальний процес. Педагогічні працівники знаходяться вдома та отримують середньомісячну заробітну плату. Обслуговуючий персонал чергує у закладах для здійснення вологого прибирання, провітрювання та дезінфекції.

Усі керівники громадських організацій, які проводять гурткову роботу, повідомлені про обмежувальні заходи.

У закладах культури також проведені інструктажі з техніки безпеки. Гуртки і колективи не працюють. На роботу виходять лише чергові працівники, які забезпечують життєдіяльність закладів. Роботу бібліотек і музеїв планується призупинити.

Міський голова рекомендував керівникам усіх підприємств, установ та організацій звести до мінімуму кількість людей на робочих місцях.

Що стосується інфраструктури міста, в Олександрії працює 5 ринків, 32 кафе (бари), 9 торгівельних центрів непродовольчих товарів.

Присутні на нараді запропонували у разі необхідності на час карантину закрити відповідні заклади і залишити працювати лише продуктові магазини та аптеки.

Остаточне рішення буде прийняте на позачерговому засіданні виконавчого комітету.
Для більш широкого інформування про роботу в напрямку запобігання поширенню коронарісусу в Олександрії на сайті міської ради запроваджено рубрику «Коронавірус COVID-19».

 

Джерело: Сучасна Олександрія

Схожі публікації