В шкірно-венерологічному диспансері живе баран

В шкірно-венерологічному диспансері живе баран

В Олександрійському шкірно-венерологічному диспансері живе справжній кудлатий баран. Раніше його кров використовували для досліджень на сифіліс, а зараз він став улюбленцем трудового колективу.

Сєня, саме так звуть барана, живе у дворі диспансеру вже дев’ятий рік. Він валух, адже для досліджень на реакцію Вассермана потрібна кров саме кастрованого барана. З вівці – не годиться.Раніше у Сєні забір крові робили щомісяця, поки у грудні 2018 року не придбали апарат ІФА.

“За роки Сєня став у нас почесним донором і членом колективу, – жартує головна лікарка диспансеру Людмила Скоропад, – важко порахувати скільки реакцій було зроблено завдяки йому. З 2019 року ми проводимо дослідження на сифіліс методом ІФА на спеціальному апараті без крові барана. Проте і зараз інколи ми звертаємося до Сєні, коли є сумніви у визначенні діагнозу. Тоді використовуємо старий перевірений метод Вассермана і робимо контрольне дослідження на сифіліс на основі крові валуха”.У Сєні є свій літній навіс і утеплений зимовий сарай.

На зиму спеціально для улюбленця працівники диспансеру роблять запаси сіна. Харчі медики несуть з дому.“Він їсть овочі, фрукти, тож всі овочеві відходи ми несемо Сєні. Особливо він любить поласувати домашнім печивом, а від хліба відвертається, – говорить з любов’ю про тварину лікарка.

Баран не боїться людей, товаришує з місцевими собаками-охоронцями, а ще із задоволенням позує на камеру.


Джерело: В об’єктиві

Схожі публікації