В скільки років починати вчити алфавіт: поради для батьків

В скільки років починати вчити алфавіт: поради для батьків

Багато батьків замислюються над тим, коли найкраще навчити свою дитину літерам. Як не перевантажити дитячий мозок, але підготувати малюка до школи?

До такого клопіткого процесу треба готуватися. Для цього допоможуть поради від компетентних фахівців.

З якого віку починати вчити дитину алфавіту?


Діти самі можуть почати виявляти цікавість / фото: Rachel

Більшість психологів сходяться на думці, що оптимальним віком для початку вивчення літер є 3-4 роки.

Саме з того часу, коли ваш малюк буде готовим до дитячого садка, він вже готовий для вивчення літер.

Як конкретно навчити дитину абетки?

Найпростіше – це вирізати літери з аркуша А4 і час від часу показувати дитині. З часом, малюк почне звикати до них і сам почне виявляти інтерес. У цьому процесі також розвивається і зорова пам’ять.

Не забувайте, що не можна відразу вимагати від свого чада результату. Якщо дитина не виявляє інтересу, а ви насильно змушуєте її до навчання – нічого не вийде.


Насильне навчання діти не сприймають – мозок дитини блокуватиме інформацію / фото: Austin Pacheco

Також не можна ставитись до дитини як до учня. Забудьте про те, щоб посадити малюка на стілець та з серйозним обличчям щось пояснювати. Потрібно в ігровій формі намагатися навчити дитину запам’ятати літери.

Асоціації. Навчання можна прискорити, якщо до кожної букви у вас буде ілюстрація, щоб у дитини розвивалося асоціативне мислення. Наприклад, «А» з намальованим автобусом, «В» з вишнею і так далі.

То що в результаті?

Запам’ятайте, що які б методи ви не використовували, вони точно не повинні бути примусовими чи насильницькими для дитини. Ніщо не змушує дітей так сильно робити все наперекір батькам як примус.

Навчання повинне відбуватись природно. Найкраще починати тоді, коли ваша дитина сама виявлятиме інтерес до написів, чи окремих літер. Саме в цей час ви повинні бути готовими почати навчання, але лише в ігровій формі. В той момент коли малюк втратить цікавість – відступайте.

Джерело: 24 канал

Схожі публікації