В Україні будуть видавати ID-карти без прописки і інших «папірців»

В Україні будуть видавати ID-карти без прописки і інших «папірців»

В Україні будуть видавати ID-карти без інформації про прописку, дітей та сімейний стан. Про це  повідомив глава Державної міграційної служби Максим Соколюк.

«Зараз, завдяки тому, що з’явилося Міністерство цифрової трансформації, процес пришвидшився. Ми підемо далі і взагалі заберемо прописку з ID-картки, навіть на чипі її не буде, і так само не буде інформації про дітей, про сімейний стан. Адже ця інформація може змінюватися дуже швидко», – сказав він.

За його словами, є плани зробити електронний сервіс, щоб і центральні органи виконавчої влади, і правоохоронні органи, і місцева влада бачили інформацію про місце реєстрації людини.

При цьому Соколюк зазначив, що вказувати місце реєстрації текстом на ID-карти, або наклейкою не раціонально.

«Більше мільйона людей за рік змінюють місце проживання. Міняти щоразу картку – дуже дорого. Наліпка – і дорого, і виникає питання підробок. Щоб зірвати цю радянську систему, потрібно було просто відмовитися від цього. Хоча ми розуміли, що злам системи станеться не відразу, і розраховували, що ці папірці 2-3-4 роки будуть ходити, а потім зникнуть. Зараз цей час настав».

За його словами, ця інформація повинна бути електронної.

«Всі органи, які мають потребу, повинні мати право її бачити. В тому числі банки, нотаріуси тощо. Тобто особа прийшла, приклала до пристрою свою ID-картку і тим самим підтвердила системі, що дає дозвіл на перегляд певної інформації, наприклад, місця проживання«, – зазначив Соколюк.

За його словами, щоб впровадити такі нововведення, необхідно прийняти закон, який заборонить «Ці папірці і змінить систему реєстрації» .

«Уже в наступному році тут будуть великі зміни», – сказав глава ГМС.

Джерело

 

Схожі публікації