В Україні готують законопроект про прожитковий мінімум

В Україні готують законопроект про прожитковий мінімум

У Верховній Раді України готується “великий законопроект”, який прямо стосуватиметься розміру прожиткового мінімуму.

Про це повідомила голова профільного комітету Верховної Ради України з питань соцполітики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

В ході пресконференції “Підсумки роботи за рік: напрямки діяльності у 2020-2021 роках” Третьякова розповіла, що наразі парламентарі подали до розгляду законопроект № 3302. При цьому депутати вже активно працюють над розробкою та поданням так званого “великого законопроекту”, який прямо стосуватиметься прожиткового мінімуму.

За словами чиновниці, в ході парламентських слухань комітет дійшов до висновку, що в нашій країні розмір прожиткового мінімуму занижений як мінімум удвічі. При цьому слід враховувати, що саме на його основі проводиться нарахування пенсій та ряду інших соціальних виплат.

За словами Третьякової, дослідження ситуації показало, що така тенденція почалася з 2014 року і продовжувалася до 2016. Тобто, його штучно занижували, а відповідно, занижувались і розміри “прив’язаних” до нього соціальних виплат.

Зараз, каже Третьякова, щоб подолати цей розрив, треба вирішити багато складних завдань, визначити ступінь відставання, розробити ефективний план дій та розрахувати мінімально можливий термін для подолання цієї кризи. Також чиновниця запевняє, що профільний комітет і надалі досліджуватиме це питання і проводитиме слухання з усіх важливих питань, розраховуючи на те, що колеги з Верховної Ради розглянуть цю проблему належним чином.

Вийти на рівень мінімальної зарплати в 5-6 тисяч гривень – завдання не тільки для уряду, а й для економіки в цілому.

Міністр соцполітики Марина Лазебна заявила, що середній рівень пенсії в Україні збільшиться. Для реалізації цих планів прийнято ефективні рішення. До кінця 2020 року середній показник виплат складе, за прогнозами, 3500 гривень.

Джерело

Схожі публікації