В Україні МОЗ затвердило єдину форму медичної довідки для зарахування дитини до дитсадків, шкіл та профтехучилищ.

В Україні МОЗ затвердило єдину форму медичної довідки для зарахування дитини до дитсадків, шкіл та профтехучилищ.

Відтепер не потрібно буде проходити огляд у декількох лікарів, займати черги та отримувати довідки різної форми. Огляд проводитиме виключно сімейний лікар, інформує Гречка з посиланням на офіційну фейсбук-сторінку МОЗ.

Для вступу дитини до будь-якого закладу освіти видається уніфікована довідка № 086/о «Медична довідка (витяг з медичної картки амбулаторного хворого)».

«Міністерство охорони здоров’я виступає чітко проти черг влітку заради папірця для садочка чи школи, проти оглядів поспіхом через чергу, проти масових направлень на флюорографію для дітей 14-17 років. Ми скасували ці морально застарілі норми. Будуємо нову систему профілактики, орієнтовану на реальні потреби кожної дитини», — зазначив міністр Віктор Ляшко.

На обстеженні у сімейного лікаря він враховуватиме всі базові вимоги для зарахування її до дитячого садочка та школи. Огляд включає збір анамнезу, фізикальне обстеження, перевірку наявності ознак гострої хвороби або хронічних станів, вимір зросту та маси тіла, дослідження зору, слуху, постави.

Якщо ж сімейний лікар виявить порушення у розвитку чи якісь хвороби, тоді він направить дитину до лікаря-спеціаліста. Обов’язково перед садочком та школою дитину оглядає стоматолог.

Дитина може пройти медичне обстеження в будь-який зручний час протягом року. Результати цього обстеження чинні протягом року з дати його проходження.

При цьому у МОЗ акцентують, що для отримання довідки № 086/о у дитини повинні бути обовʼязкові щеплення згідно з Національним календарем профілактичних щеплень.

Що стосується вступу до дитини до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, то медогляди потрібно проводити у випадку, якщо це вимагає сам заклад освіти чи це є в умовах прийому на навчання до таких закладів.

Схожі публікації