В Україні планують ліквідувати податкову міліцію: що з’явиться на її місці?

В Україні планують ліквідувати податкову міліцію: що з’явиться на її місці?

В Україні ще на крок наблизилися до процесу створення Бюро економічної безпеки. Зокрема, Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав внесення для розгляду у другому читанні законопроєкту, який передбачає створення нового правоохоронного органу, що займатиметься розслідуванням економічних злочинів.

Про це повідомило інформаційне управління ВР. Коли з’явиться Бюро, чим воно займатиметься і які повноваження матиме про це в ефірі Українського радіо розповіли перший заступник голови Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, заступник голови депутатської фракції «Голос» Ярослав Железняк та кандидат економічних наук, керуючий партнер консалтингової компанії «Фінансова студія» Євген Невмержицький.

Бюро економічних розслідувань має стати аналогом НАБУ в антикорупційній сфері. Та навіть там є Спеціалізована антикорупційна прокуратура, ДБР, але така кількість органів якості у розслідуваннях не додає.

На питання, коли Бюро почне повноцінно функціонувати Ярослав Железняк відповів: «Цей Закон ще буде проходити залу парламенту, саме там я буду наполягати на зміні норми. Я сподіваюсь, що мої колеги дослухаються і не будуть підігрувати Службі Безпеки України. Що стосується винесення злагоди, я думаю, що це відбудеться у листопаді після місцевих виборів. А запрацює він десь усередині 2021 року.»

«Що стосовно податкової міліції — ми повинні її ліквідувати. Вчора ми підтримали закон, яким як тільки створюється Бюро економічної безпеки і там з’являється 30% співробітників, то одразу податкова міліція ліквідується. А гроші, на які вона фінансувалася, переходять у БЕБ,» — додав він.

Нагадаємо, що проєкт закону визначає мету, принципи, правові та організаційні засади створення та діяльності Бюро економічної безпеки як правоохоронного органу, на який покладається виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень у сфері економіки, що створюють загрозу життєво важливим інтересам України, а також запобігання їх вчиненню у майбутньому.

Разом з тим Європейська Бізнес Асоціація раніше розкритикувала законопроєкт, адже, на думку експертів, це лише зміна назви старого органу на новий («податкова міліція» на «Бюро економічних розслідувань»). Крім того, вони висловили побоювання, що завищена чисельність працівників і не зовсім зрозуміла процедура обрання кадрів може створювати додаткові ризики для збільшення тиску на бізнес.

Джерело

Схожі публікації