В Україні вирішили скасувати військовий збір — законопроект

В Україні вирішили скасувати військовий збір — законопроект

10 жовтня 2019 року у Верховній Раді було зареєстровано одразу два законопроекти, що передбачають скасування військового збору.

Перший пропонує внести відповідні зміни до Податкового кодексу, а другий — в бюджетний. Автором обох проектів (№2252 і №2253) є нардеп від «Слуги народу» Олександр Дубинський. Текстів документів на сайті Верховної Ради поки немає, проте і без них ідея депутата ясна. Йдеться про скасування 1,5% податку, який утримується з доходів громадян. Він був введений парламентом у 2014 році, як тимчасовий — для фінансування армії.

Дискусії про його скасування ведуться політиками і економістами вже не перший рік. Однак раніше глава Офісу президента Андрій Богдан в ефірі одного з телеканалів сказав, що відміняти його можна буде лише тоді, коли дозволить економічна ситуація.

Разом з тим, автор сьогоднішньої ініціативи на своїй сторінці в Facebook 10 жовтня опублікував заяву про відкликання іншого свого законопроекту. Яким він хотів ввести додатковий збір з готівкового валютообміну в розмірі 1% від суми операції. Виручені кошти він пропонував направити на розвиток спорту.

Ця пропозиція, втім,
викликало обурення не тільки у більшості українців (хоча обмін валюти в банківських додатках не підпадав під додаткове оподаткування), а й у передплатників автора ініціативи. 80% опитаних Дубинським людей висловилися проти податку. Після чого він і прийняв рішення відкликати законопроект.

Схожі публікації