В Україні з квітня запрацюють електронні лікарняні

В Україні з квітня запрацюють електронні лікарняні

Кабінет Міністрів України прийняв постанову про електронні лікарняні

Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет у своєму Telegram-каналі.

“Ідея проста. Замість того, щоб виписувати лікарняні (офіційно, “листки непрацездатності”) на паперових бланках, лікарі будуть це робити через простий веб-інтерфейс із використанням цифрового підпису”, — зазначив Дубілет.

Він назвав низку причин, чому це добре:

1. Навколо лікарняних відбувається багато шахрайства. Їх можна купити в інтернеті за 200 грн. Бізнес та держава витрачають на фейкові лікарняні мільярди гривень на рік. Тепер, коли вони будуть в електронній формі, підробляти їх без участі лікаря буде неможливо. А лікарям виписувати фейкові листки буде складніше, бо тепер все автоматично фіксується та аналізується у єдиній електронній системі.

2. Громадянам можна буде не відвідувати лікарню окремо, щоб закрити лікарняний. Лікар ставить строк лікарняного за замовченням і він може закриватись без додаткого візиту (візит потрібен, якщо строк інший).

3. Прибираємо зайву бюрократію. Інформація у фонд та до роботодавця передається автоматично, а без довгого колообігу паперових бланків.

4. Можливо, ви пам’ятаєте новину минулого року, як у країні закінчились бланки строгої звітності для цих листків? З новою системою ці бланки не будуть потрібні.

За словами Дубілета, впровадження цієї системи не коштуватиме платникам податків в Україні “майже нічого”:

“Бо ми робимо цю систему на базі вже існуючого програмного забезпечення Пенсійного фонду, яким бізнес і так зараз користується”, — зазначив він.

Джерело: Еспресо

Схожі публікації