Вакцинація від кору: на Кіровоградщині завершується акція «Захистись»

Вакцинація від кору: на Кіровоградщині завершується акція «Захистись»

400 дітей отримали щеплення, які пропустили через війну.

З лютого по березень в Кіровоградській області проходила акція з вакцинації дітей від кору «Захистись». За цей час вдалося вакцинувати 400 дітей, які виїздили за кордон або в інші регіони через війну і пропустили щеплення.

Як розповіла головна санітарна лікарка регіону Надія Оперчук, вакцинація від кору є обов’язковою для дітей одного та шести років. Робити щеплення можна тільки після дозволу лікаря. Тимчасовим протипоказом є температура 38,5 і вище, тоді щеплення відтерміновується до одужання. Також протипоказане щеплення вагітним жінкам.

Наразі в області є 2600 доз вакцини. За потреби, буде подана заявка на отримання наступної партії.

За даними Н. Оперчук, вакцинації від кору за календарем щеплення потребують 7 тисяч дітей. Триває «наздоганяюча вакцинація» — роблять пропущені щеплення. Проводять вакцинацію за підтримки уряду Бельгії, ЮНІСЕФ та Українського католицького університету.

Сестри Мілана та Іванна прийшли в амбулаторію, щоб вдруге щепитися від кору.

«Під час вакцинації виділяються антитіла, які згодом при потраплянні інфекції в організм зможуть допомогти дитині побороти її», — розповіла мама дівчат Катерина Шрамко. — «Завжди по плану у нас щеплення, нічого не пропускали».

На 1 січня 2024 року 426 дітей в області не були щеплені.

Торік на Кіровоградщині вакцинували 9 тисяч дітей, які через війну, виїзд за кордон чи в інші області не встигли щепитись.

В Україні у 2023 році зареєстровано 65 випадків кору, з них 35 дітей. За січень 2024 року, за даними МОЗ, 9 випадків.

Останній спалах кору в Україні був у 2017-2019 році. Тоді захворіли 112 тисяч українців, з них 41 людина померла, серед яких 25 – це діти. Такі спалахи можуть бути циклічними й повторюються через кожні три-п’ять років. Основною причиною було несвоєчасне щеплення.

Джерело: Суспільне Кропивницький

Схожі публікації