Вчені відкрили новий вид гігантського хижого динозавра

Вчені відкрили новий вид гігантського хижого динозавра

Кархародонтозавра були широко поширеною і успішною групою великих хижих динозаврів в юрському і крейдяному періодах, а також важливими членами екосистем на декількох континентах. Поряд зі спинозаврами вони були найбільшими хижаками в той час.

Однак з раннього крейдяного періоду в Азії не було до цих пір знайдено жодного повного скелета цих рептилій. А на півдні регіону представники цього роду динозаврів ніби зовсім були відсутні. Найбільша кількість останків було виявлено з баррема (127-121 мільйон років тому) до турона (93-89 мільйонів років тому). Потім їх місце зайняли менші в розмірах абелізавріди в Гондване і тираннозавриди з Північній Америці і Азії.

У новому дослідженні палеонтологи з Таїланду описали викопний матеріал з геологічної формації Хок-Круат в Хоратії, що датується раннім крейдяним періодом. Скам’янілості включали останки черепа, хребта, кінцівок і стегон щонайменше чотирьох окремих динозаврів. Морфологічне порівняння з відомими видами призвело авторів роботи до ідентифікації цих останків як належать до раніше невідомого роду і виду кархародонтозавра, який вони назвали Siamraptor suwati.

Філогенетичний аналіз показує, що сіамраптор — базальний член кархародонтозавра: значить, він дуже рано відколовся від решти групи. Це також перший повний скелет кархародонтозавра, знайдений в Південно-Східній Азії. У поєднанні з аналогічними за віком знахідками з Європи і Африки він показує, що ця група динозаврів вже поширилася на три континенти до початку крейдяного періоду.

Джерело

Схожі публікації