Верховна Рада прирівняла цифровий паспорт до паперового

Верховна Рада прирівняла цифровий паспорт до паперового

Верховна Рада 30 березня підтримала законопроєкт про цифрові паспорти у другому читанні. Проголосувало “за” 302 нардепа. Це означає, що  цифрові документи в “Дії” матимуть таку ж юридичну силу, як і їхні пластикові чи паперові аналоги. 

“302 голоси у другому читанні! Ми стали першою країною в світі, де цифрові паспорти прирівняли до паперових та пластикових!”, – зазначив віцепрем’єр-міністр – міністр цифровий трансформації Михайло Федоров.

Зазначається, що за допомогою оновленого застосунку “Дія 2.0” українці можуть отримувати доступ до своїх цифрових документів у потрібних життєвих ситуаціях у декілька кліків, наприклад, на пошті, під час отримання адміністративних, фінансових, банківських послуг тощо.

“Менше року тому ми запустили перші у світі електронні паспорти в “Дії”, а вже сьогодні їх визнано на державному рівні! Це ще один дуже важливий крок у побудові цифрової держави та входження в режим без паперів. Перша перемога — done. Поїхали далі”, – сказано в повідомленні.

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт №2695, згідно з яким українці зможуть користуватися цифровими водійськими посвідченнями, техпаспортом, страховим полісом нарівні з паперовими документами.

Нагадаємо, Мінцифри 5 жовтня презентувало оновлений додаток “Дія 2.0”, серед новинок — можливість показати у цифровому форматі податковий номер, довідку переселенця, місце реєстрації тощо.

 

Джерело: ТСН

Схожі публікації