Верховний Суд визначив, коли водій зобов’язаний пред’явити документи

Верховний Суд визначив, коли водій зобов’язаний пред’явити документи

Водії наземних транспортних засобів зобов’язані пред’явити необхідні документи на вимогу поліцейського.

Керуючи транспортним засобом, водій, обов’язково повинен мати при собі посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб і поліс (сертифікат) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Після зупинки автомобіля патрульними поліцейськими і на їх вимогу, водій повинен пред’явити вищезазначені документи.

Апеляційний адміністративний суд зазначив, що таке право працівників Нацполіціі кореспондується з обов’язком водія мати при собі та на вимогу працівника поліції пред’явити такі документи.

Верховний Суд звернув увагу на те, що притягнення особи до відповідальності та накладення стягнення за частиною 1 статті 126 КУпАП за одне правопорушення з числа вчинених, є обґрунтованим, навіть якщо факти невиконання вимог правил дорожнього руху не знайшли свого підтвердження під час розгляду справи.

Водій, який виконав вимогу поліцейського і вважає її неправомірною має право оскаржити рішення або дію поліцейського в установленому законом порядку.

Джерело: Моя Олександрія

Схожі публікації