Від Антарктиди відколовся айсберг вагою 315 мільярдів тонн

Від Антарктиди відколовся айсберг вагою 315 мільярдів тонн

Від шельфового льодовика Еймері в Східній Антарктиді відколовся найбільший за останні 50 років айсберг.

За своєю площею (1,6 тис. Кв. Км) айсберг D28 лише трохи поступається шотландському острову Скай.

За цим айсбергом товщиною близько 210 метрів тепер будуть ретельно стежити, тому що настільки гігантський масив льоду може стати потенційною загрозою океанським судам.
Останній раз від льодовика Еймері настільки великий айсберг відколювався на початку 1960-х. Правда, той айсберг був і зовсім гігантським — площею 9 тис. кв. км.

Еймері — третій за величиною крижаний шельф в Антарктиці, його площа — близько 40 тис. Кв. км.

«Це захоплююча подія після стількох років спостережень, — розповіла Бі-бі-сі професор Хелен Фрікер з Науково-дослідного інституту Скріппса (США). — Ми знали, що в підсумку це станеться, але це сталося не зовсім там , де очікували «.

Вчені розраховували, що айсберг відколеться трошки на схід, де розташована частина шельфу під назвою «зуб, що хитається». Вчені передбачали, що він відвалиться між 2010 і 2015 роками. Але він як і раніше тримається.

Хелен Фрікер підкреслює, що поява відколу від льодовика айсберга ніяк не пов’язане з глобальним потеплінням.

Супутникові знімки, які робляться з 1990-х років, показують, що шельфовий льодовик Еймері залишається в рівноважному стані, незважаючи на активне танення його поверхні в літні місяці.

«В Антарктиді багато що викликає заклопотаність, але з приводу цього конкретного шельфу підстав для тривоги немає», — каже професор Фрікер.
Айсберг D28, згідно з розрахунками, має товщину приблизно 210 метрів і важить близько 315 мільярдів тонн.

Але він здається не таким вже й великим у порівнянні з айсбергом A68, що відкололися в 2017 році від шельфового льодовика Ларсена, що знаходиться на протилежному боці Антарктики. Зараз площа айсберга А68 в три з гаком рази більше.

Припливи і вітер будуть гнати D28 на захід. Буде потрібно кілька років, перш ніж цей айсберг розвалиться на шматки і повністю розтане.

Схожі публікації