Художнє уявлення про «Суперземля». Зображення: CSI / Jack Madden

Відкрита придатна для життя суперземля

Міжнародна група астрономів повідомила про першу потенційно населену планету, яка розташована на відстані 31 світлового року від Землі.

Екзопланета GJ 357 d була виявлена ​​на початку 2019 року за допомогою TESS (Transiting Exoplanet Survey Satellite) — космічного телескопа, призначеного для відкриття екзопланет транзитним методом.

Відкрита планета відноситься до класу суперземель, які значно перевищують Землю по своїй масі. Планета має щільну атмосферу, яка може виявитися придатною для існування живих організмів.

Ліза Кальтенеггер, доцент астрономії, директор Корнеллського університету і член наукової команди TESS, зазначила, що «планета GJ 357 d може утримувати рідку воду на своїй поверхні так само, як Земля», тому на ній будуть шукати ознаки життя.

GJ 357 d знаходиться в зоні населеності  — області космосу, яка розташовується в оптимальній близькості від зірки, щоб на планеті могла існувати рідка вода. Екзопланета обертається навколо карликової зірки спектрального класу М (червоні зірки) з періодом 55,7 дня. Крім GJ 357 d, в системі знаходяться ще дві планети.

Джерело

x

Check Also

Hyundai показала нове покоління i10

На Міжнародному автосалоні у Франкфурті, який відбудеться у вересні 2019 року, компанія Hyundai Motor представить ...

EnglishRussianUkrainian