Відомий волинський письменник висловив захоплення митцями з Кіровоградщини. ФОТО

Відомий волинський письменник висловив захоплення митцями з Кіровоградщини. ФОТО

Сьогодні, 27 листопада, в центральній міській бібліотеці м. Олександрія пройшла зустріч з письменницьким подружжям — Володимиром Лисом та Надією Гуменюк.

Починаючи знайомство з читачами, відомий волинський письменник Володимир Лис висловив захоплення  знаковими літературними діячами родом з Кіровоградщини — згадав Юрія Яновського, Арсенія Тарковського та багатьох інших митців. Розповів про те, що його надихає на творчість.

Цікавий факт 1. Роман Володимира Лиса «Століття Якова» було екранізовано. Однойменний український історичний мінісеріал з 4-х серій був створений телеканалом «1+1». Роман є лауреатом української премії «Коронація слова».

Екранізація «Століття Якова» відбулась з третьої спроби — дві перші пропозиції письменник разом з видавництвом з різних причин відхилили.

«Екранізація — це інше, це їх фільм», — зазначив Володимир Савович. «Це спрощена і перероблена версія роману», — додав він, позитивно відмітивши динамічний сюжет мінісеріалу, гарну операторську роботу та блискучу акторську гру Станіслава Боклана (старий Яків) та Романа Луцького (молодий Яків).

Яків є збірним образом 4 осіб. Найперше, це дід Володимира Савовича та ще троє людей, про долі яких він писав в газеті. Всі ці люди дожили до 100 років, зберігши при цьому світлий розум та цікаві спогади.

Цікавий факт 2. Володимир Лис відомий також як народний синоптик. Його довгострокові прогнози на цілий рік неодноразово збувалися, втім до цього цікавого хобі письменник вже 9 років не повертається.

Цікавий факт 3. Володимир Лис є палким футбольним вболівальником. Йому дуже подобається ФК «Олександрія».

В продовження розмови Надія Павлівна поділилася цікавими спогадами про подружнє життя з Володимиром Савовичем, розповіла про свою журналістську, поетичну та письменницьку діяльність. До речі, друкуватись вона почала з 10 років. Поезія, дитяча література, доросла проза… Її розвиток як письменниці відбувався паралельно з  активною журналістською діяльністю.

«Журналістика 90-х — це була особлива журналістика», — зазначила Надія Гуменюк: «Я абсолютно переконана, що долю людини визначає той час, в який вона живе». Саме журналістика спонукала її до написання прозових творів.

Аудиторія була досить активною та задавала письменницькому подружжю багато запитань.

Надія Гуменюк залюбки прочитала присутнім свою поезію, що віталась бурхливими оплесками.

Приємним завершенням зустрічі стали подарунки від працівників Олександрійської міської ЦБС.

Схожі публікації