Відповідальність за порушення правил перевезення дітей

Відповідальність за порушення правил перевезення дітей

ПДР давно містить норми щодо правил перевезення дітей — що необхідно щоб діти були у безпеці. Утім, часто батьки нехтують цими правилами, саджаючи дитину в звичайне автомобільне сидіння і просто пристібаючи паском безпеки або зовсім не пристібаючи. Забувають або не знають, що це зовсім не гарантує захисту пасажира, зріст якого менше 145 сантиметрів.

Тобто, під час зіткнення дитина може просто вислизнути з-під паска, який виготовлений під габарити дорослого пасажира, або пасок може завдати шкоди, адже буде діяти не на ті ділянки тіла. Наслідки цього можуть бути фатальними.

У нашій країні ситуація з використанням автокрісел для дітей, на жаль, не найкраща і це відомо всім.

Сьогодні Верховна Рада ухвалила важливий закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей» (№1150).

Таким чином, до Кодексу України про адміністративні правопорушення буде внесено зміни, відповідно до яких статтю 121 доповнити частинами 10 та 11, у яких встановлюється адміністративна відповідальність за порушення правил перевезення дітей та за вчинення такого правопорушення повторно протягом року відповідно.

Закон визначає, що порушення правил перевезення дітей тягне за собою накладення штрафу на водія в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн). При цьому повторне протягом року вчинення порушення передбачає штраф у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн).

Про які ж порушення йдеться.
У ПДР визначено, що забороняється перевозити:

✔️дітей, зріст яких менш як 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку;

✔️у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу;

✔️дітей до 16-річного віку — в кузові будь-якого вантажного автомобіля;

✔️організовані групи дітей у темну пору доби.

Дорослі, дбайте про безпеку дитини під час поїздки. Не забувайте, що правильно встановлені дитячі автомобільні крісла є найдієвішим засобом пасивної безпеки для дитини й зменшують імовірність загибелі дитини під час ДТП.

Джерело

Схожі публікації