Високошвидкісний інтернет стане доступним усім жителям області

Високошвидкісний інтернет стане доступним усім жителям області

Високошвидкiсний мобiльний iнтернет стане доступним не тiльки у великих мiстах, а й невеликих селах та найвiддаленiших куточках країни. Так, оператори “великої трiйки” – Київстар, Водафон Україна та Лайфселл – отримали лiцензiї на радiочастотний ресурс у дiапазонi 800-900 МГц.

“Ми чiтко усвiдомлюємо, що всi iнiцiативи держави щодо цифровiзацiї країни, розвитку електронних послуг та сервiсiв – неможливi, якщо населення не матиме доступу до якiсного iнтернету. Тому ми приклали максимум зусиль, щоб оператори мобiльного зв’язку змогли розпочати побудову мереж 4G у дiапазонi 800-900 МГц”, – зауважив вiце-прем’єр-мiнiстр, мiнiстр цифрової трансформацiї Михайло Федоров.

Вiдтепер оператори зможуть, при встановленнi меншої кiлькостi базових станцiй, покривати бiльшу територiю. Вони зможуть використовувати вишки, якi вже встановленi територiєю України.

Важливо, що будуючи мережi 4G, оператори збiльшать своє покриття звичайним мобiльним зв’язком.

За умовами лiцензiй оператори мають забезпечити можливiсть отримання послуг 4G протягом 24 мiсяцiв у кожному населеному пунктi iз населенням понад дві тисячі осiб за умови покриття не менше 90 % населення України, а також на мiжнародних та нацiональних автомобiльних дорогах.

Вартiсть нових лiцензiй на використання частот у дiапазонi 800-900 МГц становить:

Київстар – 261,6 мільйона гривень;

Водафон Україна – 229,6 мільйона гривень;

Лайфселл – 121,2 мільйона гривень.

Попереду ще мiльярднi iнвестицiї у розвиток мереж.

Початок цього процесу запланували на 1 липня. До кiнця року покриття 4G кожного оператора становитиме понад 85 %, а через два з половиною роки швидкiсним мобiльним iнтернетом зможуть користуватися понад 90 % населення, у тому числi на всiх мiжнародних автошляхах.

 

Джерело: Рідний край

Схожі публікації