Виставка «Стара Олександрія — батьківщина Дмитра Чижевського» триватиме до 1 грудня

Виставка «Стара Олександрія — батьківщина Дмитра Чижевського» триватиме до 1 грудня

11 вересня 2019 року в арт-холі Центральної міської бібліотеки відбулося відкриття неймовірно гарної  та довгоочікуваної для олександрійців художньої виставки «Стара Олександрія — батьківщина Дмитра Чижевського».

На початку квітня цього року до Олександрії завітали талановиті художники з міста Кропивницького на пленер, який був присвячений 125-річному ювілею всесвітньовідомого вченого-енциклопедиста, філософа, дослідника української і слов’янської літератур, уродженця Олександрії Дмитра Чижевського.

28 квітня виставку «Стара Олександрія — батьківщина Дмитра Чижевського» відкрили в Обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.Чижевського, а тепер з величезною радістю і гордістю відкрили її і в нашому місті!

На презентації виставки були присутні колеги з ОУНБ ім. Д.Чижевського  та художник з Кропивницького Валерій Давидов.

Завідуюча  відділом мистецтв ОУНБ ім. Д.Чижевського Світлана Ушакова розповіла як виникла ідея створення такої виставки, розповіла про саму експозицію – живопис, графіку художників Кропивницького, зокрема, звернула увагу присутніх на твори Володимира Волохова, Андрія Хвороста, Валерія Давидова, Анатолія Кімнатного, Наталії Корнілової, Віктора Френчка, Ольги Краснопольської.

Головний зберігач фондів Олександрійського музейного центру ім. А.Худякової  Тетяна Вальчишена  цікаво розповіла про життєвий та творчий шлях Дмитра Чижевського, про ті місця де він народився, проживав та навчався.

Виставка «Стара Олександрія — батьківщина Дмитра Чижевського» триватиме до 1 грудня.

Схожі публікації