Вода подорожчала

Вода подорожчала

Виріс тариф на воду.

Про це повідомили на офіційному сайті ОКВП “Дніпро-Кіровоград”.

Повідомлення щодо схвалення інвестиційної програми ОКВП “Дніпро-Кіровоград” на 2017-2020 роки (зміни за результатами коригування заходів на 2020 рік)

На виконання постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №866 від 30.06.2017 року “Про затвердження Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг”, ОКВП “Дніпро-Кіровоград” оголошує про початок відкритого обговорення питання щодо необхідності схвалення/затвердження інвестиційної програми ОКВП “Дніпро-Кіровоград” на 2017-2020 роки (зміни за результатами коригування заходів на 2020 рік).

З Інвестиційною програмою можна ознайомитись за наступним посиланням:https://dnipro-kirovograd.com.ua/inv

Пропозиції та зауваження, в письмовому вигляді, приймаються до 01 грудня 2019 року за адресою: м. Кропивницький, вул. Соборна 19а, каб 101.

Відкрите обговорення (відкриті слухання) схвалення/затвердження Інвестиційної програми ОКВП “Дніпро-Кіровоград” на 2017-2020 роки (зміни за результатами коригування заходів на 2020 рік) відбудеться за місцем надання послуг ліцензіатом 02 грудня 2019 року о 15:00 за адресою: м. Кропивницький, вул. Озерна Балка, 3а, актова зала Кропивницького ВКГ.

Фінансовий план використання коштів для виконання інвестиційної програми та їх врахування у структурі тарифів на 2017-2020 роки

Річний інвестиційний план на 2020 рік

 

Обґрунтування щодо необхідності схвалення/затвердження інвестиційної програми ОКВП “Дніпро-Кіровоград” на 2017-2020 роки (зміни за результатами коригування заходів на 2020 рік)

Згідно «Порядку розроблення, погодження та затвердження інвестиційних програм суб’єктів господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення», затвердженого Постановою Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.09.2017 р. № 1131, суб’єктам природних монополій, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на право здійснювати господарську діяльність з централізованого водопостачання та водовідведення, з метою визначення обґрунтованості запланованих ними капіталовкладень та витрат у структурі інвестиційної складової тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення за регульованим тарифом на принципах економічної доцільності, а також цільового використання коштів цими суб’єктами, необхідно розробляти, погоджувати та затверджувати інвестиційну програму.

Розроблення інвестиційної програми обласного комунального виробничого підприємства “Дніпро-Кіровоград” обумовлено:

 • необхідністю зменшення виробничих витрат підприємства з надання послуг централізованого водопостачання та водовідведення;
 • необхідністю покращення технічного стану об’єктів та споруд обласного комунального виробничого підприємства «Дніпро-Кіровоград»;
 • необхідністю приведення тарифу на послуги централізованого водопостачання та водовідведення до економічного обґрунтованого рівня витрат на їх виробництво та включення до нього планового прибутку;
 • обмеженістю фінансових ресурсів, необхідних для розвитку та утримання в належному технічному стані об’єктів та споруд ОКВП “Дніпро-Кіровоград”.

Метою програми є поліпшення забезпечення населення Кіровоградської області питною водою нормативної якості, підвищення ефективності та надійності функціонування ВКГ, здійснення робіт по ремонту та реконструкції об’єктів ВКГ, зменшення виробничих витрат підприємства з надання послуг централізованого водопостачання та водовідведення, встановлення економічно обґрунтованих тарифів на послуги, передбачені ліцензійною діяльністю.

Програму необхідно реалізувати якнайшвидше, оскільки це сприятиме прискоренню економічного розвитку підприємства, швидкому формуванню грошових потоків у вигляді прибутку та амортизаційних відрахувань, скороченню термінів використання кредитних ресурсів.

Основними завданнями підприємства на шляху раціонального та економного використання ресурсів є:

 • впровадження приладів обліку на етапах добування, подачі та реалізації води;
 • відновлення, модернізація насосного обладнання, реконструкція очисних споруд;
 • зонування водопровідних систем, впровадження регуляторів тиску;
 • встановлення обґрунтованих нормативів на виробничі потреби;
 • впровадження регулювання частоти обертання приводів насосних агрегатів;
 • диспетчеризація та автоматизація технологічних процесів;
 • створення комплексних структур керування процесом енергоефективного водопостачання та водовідведення.

Обсяги фінансового забезпечення програми на 2017-2020 роки складають 1492623,91 тис. грн. в тому числі в 2020 році 537293,8 тис. грн. без ПДВ з них 469691,0 тис. грн. без ПДВ за рахунок позики Світового банку в рамках “Другого проекту розвитку міської інфраструктури”, 18189,2 тис. грн. без ПДВ (з них 12994,2 тис. грн. на послуги водопостачання та 5195,0 тис. грн. на послуги водовідведення) за рахунок амортизаційних відрахувань, 49413,6 тис. грн. за рахунок виробничих інвестицій з прибутку.

 

Виконання програми дасть можливість забезпечити:

 

 • зниження витрат матеріальних і енергетичних ресурсів у процесі водопідготовки, транспортування питної води, а також водовідведення та очистки стоків, що дозволить в подальшому зменшити економічне навантаження на тариф на послуги централізованого водопостачання та водовідведення;
 • впровадження на підприємстві сучасних технологій;
 • стабілізацію роботи;
 • удосконалення обліку питної води та стічних вод;
 • поліпшення якості надання послуг з питного водопостачання та водовідведення.

Джерело

 

Схожі публікації