Володимир Зеленський запропонував нести кримінальну відповідальність за статус «злодіїв в законі»

Володимир Зеленський запропонував нести кримінальну відповідальність за статус «злодіїв в законі»

Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради проект закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинним співтовариством», який передбачає кримінальну відповідальність за перебування осіб в статусі «злодія в законі».

Як наголошується в пояснювальній записці, забезпечення політичної та економічної стабільності в Україні вимагає істотних змін у правоохоронній політиці держави по боротьбі з організованою злочинністю, яка становить значну загрозу для прав та інтересів громадян, сталого розвитку суспільства, а також для національної та громадської безпеки України .

Організована злочинність і особи, які здійснюють таку організацію і керівництво — «злодії в законі», формують в Україні типове для країн колишнього СРСР злочинне середовище. Для неї характерні: наявність жорсткого кодексу поведінки, стійких кримінальних традицій, а також високий рівень організованості, ієрархічності, закритості і конспіративності.

Ініційований Президентом законопроект передбачає кримінальну відповідальність за перебування осіб в статусі «злодія в законі», створення та участь в злочинних співтовариствах тощо.

Джерело: president.gov.ua

Схожі публікації