З 20 грудня в обігу з’явились нові українські гроші

З 20 грудня в обігу з’явились нові українські гроші

20 грудня 2019 року, Нацбанк вводить в обіг українців монети номіналом 5 гривень та оновлені банкноти номіналом 50 гривень.

«Національний банк України завершує перехід на оновлений банкнотно-монетний ряд гривні, що містить більш надійні й захищені від підробок банкноти, забезпечує зручність розрахунків готівкою та економію коштів для держави. З цією метою в обіг будуть введені монети номіналом 5 і 10 гривень, які поступово замінять паперові банкноти. Водночас будуть введені оновлені банкноти номіналом 50 і 200 гривень з удосконаленою системою захисту, які по дизайну успадковують банкноти нового покоління гривні — номіналами 20, 100, 500 і 1000 гривень. Цими нововведеннями Національний банк завершить оптимізацію поточного номінального ряду гривні, яка тривала з 2014 року », – говорять в НБУ.

Банкноти номіналом 5, 10, 50 і 200 гривень старого зразка не потрібно буде обмінювати на оновлені банкноти й оборотні монети. Розраховуватися можна буде і новими грошовими знаками, і старими банкнотами відповідних номіналів. Банкноти номіналом 5 і 10 гривень попередніх років випуску поступово — в результаті природного зносу — будуть замінюватися у зверненні монетами та оновленими банкнотами.

Джерело: Голос Громади

Схожі публікації