З 25 серпня на Кіровоградщині забороняється ловити раків

З 25 серпня на Кіровоградщині забороняється ловити раків

У період з 25 серпня по 30 вересня в Кіровоградській області розпочинається друга линька раків та встановлюється заборона на їх вилов.

Про це CBN повідомили у прес-службі Державного агентства рибного господарства України.

Головним періодом у житті раків є «линька», оскільки в цей період вони не лише міняють свій хітиновий покрив на новий, а й оновлюють зябра та травні органи. Поки новий покрив не затвердіє, раки можуть стати легкою здобиччю для хижаків та браконьєрів, адже мало рухаються. Через природну незахищеність раки під час линьки потребують додаткового захисту. З цією метою і встановлюється заборона на їх вилов.

За вилов раків в зазначений період на порушника може чекати адміністративна відповідальність, як за ч. 3 ст. 85 КУпАП (штраф – 170 грн), так і за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф – від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних біоресурсів).

Також залежно від ступеня завданих збитків передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним або іншим водним добувним промислом). Ця стаття передбачає накладення штрафу в розмірі від 1 700 до 6 800 грн або обмеженням волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь, засобів промислу та всього добутого.

Крім штрафу за незаконний вилов, правопорушнику нараховується такса для обчислення розміру відшкодування шкоди за кожного виловленого рака у розмірі 25,5 грн.

Схожі публікації