Використані автомобільні шини з квіткових клумб та ігрових майданчиків мають прибрати усі дитячі садки і школи Кіровоградщини до 1 вересня.
Наразі в області налічується 310 шкіл і 476 дитячих садків, території яких «прикрашені» інсталяціями зі старих автомобільних покришок. Такі композиції мають неестетичний вигляд та ще й шкодять довкіллю і здоров’ю дітей, про що донедавна багато хто не замислювався. Навчальні заклади області отримали рекомендаційні листи з роз’ясненнями від обласного департаменту освіти.
За інформацією Національної Екологічної Ради України, використання шин на дитячих майданчиках – шкода для здоров’я малечі. При нагріванні на сонці у повітря випаровуються небезпечні канцерогени. Відпрацьовані автомобільні шини мають високий рівнь токсичності. Вони виділяють високотоксичний пил, вдихання якого сприяє розвитку онкозахворювань. Крім того, у шинному пилу у великій кількості присутній дуже шкідливий канцероген — бензопірен.
Проте якщо зношені шини просто викинути, то в землі вони розкладатимуться близько ста років, забруднюючи земельні ресурси та підземні води.
Ліцензію на роботу з таким видом відходів має кропивницьке підприємство ТОВ «ЕКОВДМ». Директорка підприємства Ірина Коновалова розповіла: на збирання і збереження гумових шин і гуми є дозвіл Мінекології. Шини збирають у тому числі і власним транспортом, або ж їх привозять самі підприємства. Після того, як назбирається машинна норма, відприцьовані матеріали відправляють на утилізацію до Знам`янки або до Горішніх Плавнів. Утилізація однієї тони шин коштує 1800 гривень.
Наприклад, із дитячого садка «Сонечко» у Бобринці вже вивезено 110 шин різного розміру загальною вагою близько 5 тонн.
Джерело: Портал Zametka
Фото: група «Урбаністика Олександрія» Facebook