«Захист! Захист! Захист!»

«Захист! Захист! Захист!»

Краєзнавець Валерій Жванко разом з ПСК «Захист» представили спільний проект «Захист! Захист! Захист!»

Вже декілька останніх років продовжується моя співпраця з тренерами та спортсменами Олександрійського патріотично-спортивного клубу «Захист». Їх показовий виступ на презентації моєї книжки був супер яскравим! Він нагадав про споконвічні чоловічі чесноти: мужність, силу та взаємодопомогу для захисту Батьківщини. Деякі вихованці клубу допомагали мені у створенні фотоілюстрацій до «Барокових закапелків Олександрії» та фотовиставки «Погляд — 2015».

14 жовтня, в День Захисника України, разом з президентом ПСК «Захист» Андрієм Ярошевським ми презентуємо спільний проект «Захист! Захист! Захист!»

В рамках цього проекту заплановані інформаційно-просвітницькі акції та пізнавальні екскурсії. В серпні 2020 року вже відбулися зустрічі з спортсменами, проведено декілька екскурсій Олександрією в її історичній частині, та фотофіксація архітектурних споруд ХІХ століття, які потребують захисту. І цього разу в створенні фотоілюстрацій мені допомагали хлопці Олександрійського патріотично-спортивного клубу «Захист».
«Спортсмени довели, що вони можуть не тільки гідно виступати в ринзі і на татамі, але ще й працювати над створенням образів пацанів другої половини ХХ сторіччя!

Нещодавно, в рамках підготовки наступної частини проекту «Барокові закапелки Олександрії», відбулась чергова фотосесія, зі світлинами з якої ми і пропонуємо Вам ознайомитись!»
Дякую батькам, тренерам та Олександру Стрижаку, прес-аташе клубу «Захист» за сприяння в організації фотосесії та інформаційний супровід. Карантин вніс свої корективи у наші плани, але саме сьогодні, у День Захисника України, ми презентуємо мої авторські фото.

P.S. Дозвіл на публікацію фотографій своїх дітей люб’язно надали батьки вихованців ПСК «Захист».

 

Наша довідка.

«Клуб офіційно відмічає свій день народження 5 травня (1996 року)
Протягом двадцяти чотирьох років в Олександрії успішно та плідно працює патріотично-спортивний клуб «Захист», головним завданням якого є — виховання патріотизму, розвиток фізичного потенціалу дітей та молоді, пропаганда здорового способу життя, професійна підготовка спортсменів та інструкторів з обороно-прикладних видів спорту.

Засновником і першим керівником являється Андрій Ярошевський.
За роки існування вихованцями клубу «Захист» стали більше ніж 4000 дітей. Команди клубу прийняли участь у більш як 600 змаганнях від місцевого рівня до Чемпіонатів Європи та Світу. Збірні команди клубу неодноразово ставали чемпіонами та володарями Кубку України з військово-спортивного багатоборства, дев’яти разовими чемпіонами Всеукраїнських змагань з обороно-прикладного п’ятиборства.

Традиційно проводяться військово-польові походи по місцях бойової слави України, зустрічі з ветеранами бойових дій. Щорічно надається допомога освіті в організації та проведенні військово-польових зборів, військово-патріотичних ігор. Тренерський склад, разом з батьками проводить активну роботу по оздоровленню дітей.

Окремо слід зазначити роль Клубу у патріотичному вихованні молоді та підготовки молоді до служби у Збройних Силах України.

З перших днів антитерористичної операції вихованці Клубу стали в авангарді захисту демократичних цінностей, на варті європейського вибору українців. Ціною власного життя продовжують відстоювати єдність та незалежність нашої держави на її східному кордоні, неодноразово демонстрували свою відвагу, мужність і військові вміння, які здобули на тренуваннях з військово-спортивних багатоборств, у боротьбі з ворогом.

У пам’ять про загиблого на Сході України в ході антитерористичної операції Максима Бендерова – вихованця спортивного клубу «Захист», Майстра спорту України міжнародного класу, члена Національної збірної України з військово-спортивних багатоборств, старшого розвідника підрозділу спеціального призначення ГУР МО України, кавалера ордена «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) у місті Олександрії започатковано проведення щорічних змагань Відкритого чемпіонату Кіровоградської області з військово-спортивних багатоборств.

Діяльність президента клубу «Захист» Ярошевського А.В. та його здобутки були високо оцінені як на місцевому, так і на Всеукраїнському рівнях.

За високий професіоналізм, відданість справі, активну громадську діяльність, патріотичне виховання молоді, особистий внесок у вирішення питань соціального захисту учасників бойових дій, розвиток фізичної культури і спорту та ветеранського руху Ярошевського А.В. нагороджено — Почесною грамотою Кіровоградської обласної державної адміністрації (2014 рік), медаллю Міністерства Оборони України «За сприяння Збройним Силам України» (2018 рік), Грамотою Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом» (2018 рік). Почесною грамотою Кіровоградської обласної державної адміністрації і обласної ради (2020 рік).

 

Джерело: Валерій Жванко

Схожі публікації