Завершується реставрація першого обласного театру в Олександрії (Фото)

Завершується реставрація першого обласного театру в Олександрії (Фото)

Театр розрахований на півтисячі місць – партер і два поверхи. У залі зберегли автентичний дизайн. Уся ліпнина виконана вручну. Аби оздобити її, майстри використали 305 метрів квадратних поталі. Це імітація сусального золота.

Там на сцені виступали корифеї: Саксаганський, Карпенко-Карий, Садовський, Заньковецька. Згодом статусом обласного наділили театр у Кропивницькому. З 60-х років у будівлі театру був палац культури. Майже чотири роки тому за ініціативи тодішнього очільника області Сергія Кузьменка в олександрійському театрі розпочали реставрацію. Нині роботи на завершальному етапі.

Під стелею – люстра з кришталю, яка коштує майже два мільйони гривень. Загальна вартість реставрації – 92 мільйони. Об’єкт фінансується Державним фондом регіонального розвитку за співфінансування обласного й міського бюджетів. Також допомагають меценати.

«Вже профінансували близько 85 мільйонів гривень на сьогоднішній день. Ми близькі до того, щоб сказати, що цей проект фактично закінчений, а в 2020 році олександрійський театр гостинно зустрічатиме глядачів. Прошу і слідкую за тим, щоб цей проект був завершений якомога швидше, щоб ми дійсно сказали, що розпочата справа – гарна справа, що вона завершена», – прокоментував голова облдержадміністрації у 2014-2019 роках Сергій Кузьменко.

 

 

Джерело: CBN

Схожі публікації