Зеленський підписав закон, який зменшить тариф для сонячних електростанцій

Зеленський підписав закон, який зменшить тариф для сонячних електростанцій

Президент Володимир Зеленський підписав закон, яким знижується «зелений» тариф на електроенергію.
Про це повідомляє пресслужба Офісу президента. Йдеться про закон № 810-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії», який Верховна Рада ухвалила 21 липня 2020 року.

«Закон є першим кроком на шляху вирішення наявних проблем на ринку електроенергії та спрямований на забезпечення енергетичної стабільності країни», — йдеться у повідомленні.

Зеленський звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, щоб той вирішив проблеми функціонування ринку електричної енергії в Україні. Він бачить вирішення проблем через «справедливі умови діяльності для всіх суб’єктів господарювання об’єднаної енергетичної системи України».

«Глава держави тримає під особистим контролем питання забезпечення сталої та надійної роботи об’єднаної енергетичної системи України та доручив прем’єр-міністрові щотижня доповідати про результати виконання поставлених завдань», — додали в ОП.

Документ дозволить зменшити тариф для сонячних електростанцій на 15%, а для вітрових електростанцій — на 7,5%.

«На практиці це означатиме, що держава та всі українці заощадять майже 7 млрд грн щорічно. До 2030 року меморандум дозволить зменшити об’єм виплат «зеленій генерації» приблизно на 2 млрд євро», — заявляв глава уряду.

Окрім цього, Рада також зобов’язала Кабмін передбачити у державному бюджеті видатки на фінансову підтримку гарантованого покупця для оплати електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел.

Зелені тарифи — це тарифи, за якими держава виплачує власникам сонячних та вітроелектростанцій кошти за їхню електроенергію Такі тарифи є вищими за ринкову вартість електрики для того, аби стимулювати розвиток альтернативної енергетики в Україні. Високий розмір таких тарифів призвів до того, що сама електроенергія для споживачів також є дорожчою.

Джерело

Схожі публікації