Жива або штучна: українці розповіли, яку оберуть ялинку

Жива або штучна: українці розповіли, яку оберуть ялинку

Майже 80% громадян поставлять новорічну ялинку у себе вдома. При цьому прихильників живого дерева серед українців більше.

Майже 80% українців мають намір поставити новорічну ялинку у себе вдома: 40% — живу, а 38% — штучну. Про це свідчать результати опитування, проведеного групою Рейтинг.
Також 11% опитаних зазначили, що не ставитимуть ялинки, а обмежаться новорічною композицією, стільки ж — узагалі нічого не будуть робити. Зазначається, що за кілька років дещо зросла кількість тих, хто вважає за кращу штучну ялинку.
Прихильників живої новорічної ялинки більше на півдні і сході, у центрі майже порівно, а на заході українці більше схильні ставити штучну ялинку. Тих, хто збирається ставити ялинку, більше серед забезпечених і молодших за віком.
Крім того близько 40% опитаних відзначили як найулюбленіші новорічні свята Новий рік і Різдво, 7% опитаних — День Святого Миколая, 3% — Старий Новий рік, тільки 3% не люблять ні одне з перерахованих свят. У довгій динаміці з 2011 року зменшилася кількість тих, хто любить Новий рік (із 49% у 2011-му до 43% у 2019-му).
Згідно з даними дослідження, на півдні, сході й у центрі країни більше люблять Новий рік, на заході — навпаки, улюбленим святом є Різдво. Велика прихильність до Нового року — серед чоловіків, жителів міст і молоді в той час, як Різдво більше люблять у селах, люди старшого віку і жінки.
Раніше повідомлялося, що в Німеччині подружжя встановило  в будинку 350 ялинок. Подружня пара з Німеччини, розмістивши вдома велику кількість оздоблених новорічних ялинок, встановила світовий рекорд.
Також нагадаємо, що названо найдорожчу у світі різдвяну ялинку, яка оцінюється в 14 мільйонів доларів.

Схожі публікації