Біля берегів Канади було спіймано найбільшу в світі білу акулу

Біля берегів Канади було спіймано найбільшу в світі білу акулу

Дослідники, що працюють в водах канадської провінції Нова Шотландія, виловили величезну білу акулу, яка важить 1606 кілограмів і має довжину 5,23 метра.

Вчені з OCEARCH, неурядової організації, що займаються мітками і взяттям проб у білих акул, виловили акулу-самку «королеву океану» і назвали її Нукумі в честь легендарної мудрої старої бабусі індіанського народу мікмак. Культура мікмак має глибоке коріння в Новій Шотландії.

Вчені також опублікували відео, яке показує, як Нукумі лежить на спеціальній підводній платформі, побудованій на борту дослідницького судна, в оточенні дослідників, а потім спливає геть. Група дослідників під час своєї місії використовує дані, щоб дізнатися про моделі міграції та розкрити раніше невідомі подробиці про життя акул.

У жовтні 2019 року вчені спіймали і зробили мітку на акулі біля узбережжя Луненбург в Новій Шотландії. До кінця грудня його трекер показав, що акула довжиною 3,76 метра пройшла 2370 кілометрів вниз по східному узбережжю США до Кі-Біскейн, недалеко від Маямі. За даними Всесвітнього фонду дикої природи, великі білі акули — найбільші хижі риби в світі. Незважаючи на їх страхітливу репутацію, організація заявляє, що ці акули є вразливим видом і їх чисельність на планеті скорочується.

Джерело

Схожі публікації