Cкільки коштуватиме відпочинок на українському морі у 2021

Cкільки коштуватиме відпочинок на українському морі у 2021

Попри те, що кількість відкритих для українців країн постійно збільшується, невідомо, яка ситуація буде влітку, та й багато туристів не бажають йти на ризик. Тому українські курорти мають усі шанси отримати високий турпотік.

Вартість відпочинку у 2020-му

До пандемії ціни на відпочинок в Україні з кожним роком зростали приблизно на 10%. У зв’язку з тим, що багато туристів мандрували Україною через закриті кордони – готелі підіймали ціни на 20 – 30% (разом з харчуванням номер коштував 1500 – 2000 гривень за добу).

У 2021 ціни зростуть не суттєво, і тільки через те, що збільшаться певні витрати, а не тому, що так захочуть власники. Наприклад, оплата комунальних послуг, – розповів Юрій Дереш, засновник туристичної компанії.

Ціни на курортах України у 2021-му

В Україні немає чіткого поділу на дешеві й дорогі курорти, швидше можна говорити про різні за цінами готелі й бази відпочинку. Серед дорожчих – Одеса, дешевшими вважаються Затока, Коблево, Залізний Порт та інші.

Керівниця туристичної фірми  Олена Троценко розповіла, скільки коштує відпочинок на різних курортах Чорного моря у різних за умовами місцях проживання.

Ціни за 7-днів з однієї людини:

-номер зі зручностями в Кирилівці – приблизно 3 500 гривень

-стандартний номер готелю в Одесі – 5 700 гривень за двомісний номер на добу (приблизно 20 тисяч гривень за 7 днів з людини, це один з найдорожчих варіантів)

-номер зі зручностями в Затоці у високий сезон – приблизно 6 200 гривень

-однокімнатний номер на двох в якісному готелі Бердянська – приблизно 4 250 за добу, зі сніданком (15 000 з людини за 7 днів перебування)

-стандарт без зручностей в номері у готелях Бердянська – близько 3 400 за 7 днів з людини

Директорка агенції, що спеціалізується на більш бюджетному відпочинку на українському морі, каже, що номер економ зі зручностями на коридорі може коштувати від 1 500 – 1 800 гривень з людини за 10 днів, якщо номери кращі – 5 000 – 6 000 гривень.

Коли їхати у відпустку, щоб зекономити?

Найсприятливіші місяці для відпочинку в Україні – липень і серпень. Тоді ж і ціни в цей період найвищі. Олена Троценко каже, що у травні, на початку червня й у вересні ціни можуть знизитися приблизно на 20%, але це залежить і від попиту.

Якщо попит великий, то готелі й бази можуть не опускати ціни, їм це не вигідно. Якщо нема заповненості й бронювань наперед, то, відповідно, ціну знижують, – пояснює вона.

За її словами, навіть на травневі свята туристи приїжджають, але це все одно не сезон, тим, що люблять тепло, краще їхати пізніше.

Якщо для вас купання не в пріоритеті, то можна їхати з метою економії в холодніший час, каже Юрій Дереш. Він відзначає, що якщо у травні море холодне, всередині червня вже переважно починається сезон, то у вересні все залежить від погоди.

Наприклад, у 2020-му вересень був дуже теплий, тому відпочинок був комфортним майже до кінця вересня.


Джерело: 24 канал

 

 

Схожі публікації