Мандрівка  по  Олександрійщині

Мандрівка по Олександрійщині

       Завершенню цьогорічних багатоденних  туристичних  походів  була  присвячена  триденна туристсько-краєзнавча  експедиція  по  рідному  краю  групою  туристів  Будинку  дитячої та юнацької творчості Олександрійської  міської  ради  з 21 по 23  жовтня 2017  року.

В  перший  день  юні  туристи  здійснили  перехід до  цікавого  мальовничого  об’єкту,  який   знаходиться  на південь  від міста Олександрія на відстані 8,5км.

Це незвичайне нагромадження гранітних брил, що відзначається авторським колективом в книзі «Заповідні куточки Кіровоградської землі», як пам’ятка природи  «Кам’яна стінка»,  є вихід  пегматитових залягань на захід від села Куколівка, Олександрійського району, на відстані 0,5 – 2,5 км на правому березі р. Кам’янка за  400 метрів до впадіння у р Інгулець. Це скала, яка складена  рожево-червоними пегматитами, що знаходяться  серед гнейсів.

Рослини зуміли пристосуватися до зростання  на каміння, в тріщинах, розщілинах скель. Ці рослини називаються петрофітами (від грецьких слів «петрос» – камінь, та «фітон» – рослина). Здавна рослина, що зуміла прижитися на камені, була поетичним символом, уособленням перемоги життя.

На  цих  скелях  юні  туристи  змогли  відпрацювати  свої  навички  з вертикального  спуску  по  мотузці.

Не  зважаючи  на  примхи  природи,  нічний  дощ,  наступного  дня  мандрівники,  пройшовши  села  Пісчаний  Брід  та  Головківку,  зупинилися  на  ночівлю  біля  відвалів  колишнього  Семенівсько-Головківського вугледобувного комплексу  та  біля  вечірнього  багаття  поринули  у  історію  колишнього державного Байдаківськівського будівельно-монтажного управління мінвуглепрому.

Третього  дня  діставшись  селища  Олександрійське (колишнє Димитрове),  сповненні  нових  вражень,  бадьорі  туристи  повернулись  додому.

Автор статті: заступник директора  з навчально-виховної  роботи  БДЮТ   Мажаєв Ю.В.

Фотогалерея

 

 

Схожі публікації