Завершенню цьогорічних багатоденних туристичних походів була присвячена триденна туристсько-краєзнавча експедиція по рідному краю групою туристів Будинку дитячої та юнацької творчості Олександрійської міської ради з 21 по 23 жовтня 2017 року.
В перший день юні туристи здійснили перехід до цікавого мальовничого об’єкту, який знаходиться на південь від міста Олександрія на відстані 8,5км.
Це незвичайне нагромадження гранітних брил, що відзначається авторським колективом в книзі «Заповідні куточки Кіровоградської землі», як пам’ятка природи «Кам’яна стінка», є вихід пегматитових залягань на захід від села Куколівка, Олександрійського району, на відстані 0,5 – 2,5 км на правому березі р. Кам’янка за 400 метрів до впадіння у р Інгулець. Це скала, яка складена рожево-червоними пегматитами, що знаходяться серед гнейсів.
Рослини зуміли пристосуватися до зростання на каміння, в тріщинах, розщілинах скель. Ці рослини називаються петрофітами (від грецьких слів «петрос» – камінь, та «фітон» – рослина). Здавна рослина, що зуміла прижитися на камені, була поетичним символом, уособленням перемоги життя.
На цих скелях юні туристи змогли відпрацювати свої навички з вертикального спуску по мотузці.
Не зважаючи на примхи природи, нічний дощ, наступного дня мандрівники, пройшовши села Пісчаний Брід та Головківку, зупинилися на ночівлю біля відвалів колишнього Семенівсько-Головківського вугледобувного комплексу та біля вечірнього багаття поринули у історію колишнього державного Байдаківськівського будівельно-монтажного управління мінвуглепрому.
Третього дня діставшись селища Олександрійське (колишнє Димитрове), сповненні нових вражень, бадьорі туристи повернулись додому.
Автор статті: заступник директора з навчально-виховної роботи БДЮТ Мажаєв Ю.В.
Фотогалерея