На давньому кургані будують козацьку вежу

На давньому кургані будують козацьку вежу

Реконструкцію старої козацької вежі завершують на території Попельнастівської громади, неподалік від в’їзду до села. Споруда має стати першим об’єктом нещодавно створеного туристичного маршруту на Кіровоградщині під назвою: «Попельнасте – степова перлина». Будують вежу на вершині давнього кургану.

За словами першого заступника Попельнастівського сільського голови Олександра Труша, правдиве походження і вік кургану невідоме. Можливо, навіть, це давнє скіфське поховання. Далі у курганах здійснювали допоховання інші поселення, а козаки брали ці кургани і будували свої вежі.

Автор ідеї реконструювати вежу – директор культурно-освітнього центру «Толока» Валерій Жванко. Таким чином захотів зберегти культурну спадщину різних часів і різних народів, що проживали на даній території. Говорить, що саме в цих місцях ховали видатних людей різних епох.

“Є так звані, впускні поховання. Тобто інші народи, які жили через декілька сотень або тисяч років після спорудження кургану, так само ховали своїх героїв і видатних особистостей в таких примітних місцях. Вважалося, що воно наближає похованого або його душу, залежно від релігійних сповідань, до Сонця, до Бога. На останніх курганах у радянські часи були збудовані геодезичні знаки, були спостережні пункти під час першої й Другої Світової війни”.

Ініціативу зведення вежі підтримав керівник громади Олег Волянський, а у будівництві допомогло місцеве господарство СВК ім. Шевченка. З розумінням і повагою до об’єкта ставляться орендарі й одноосібники, які обробляють землі навколо курганів. Зокрема, одноосібник Віктор Шевченко.

Загалом на території Попельнастівської громади знаходиться близько 60 курганів. Всі обліковані, мають відповідну документацію і претендують на звання туристичних об’єктів.

Кургани знаходяться у полі видимості один одного. Тож, якщо збудувати вежі, то з одного кургану можна побачити інший. Саме так свого часу козаки попереджали один одного про наближення ворога, запалюючи на вежах вогнища.

Для завершення будівництва відтвореної козацької вежі залишилося укріпити споруду, зробити перекриття на поверхах та на даху. Презентувати новий туристичний об’єкт у Попельнастому планують до Дня українського козацтва.

Джерело: В об’єктиві

Схожі публікації