Олександрія» поступається «Динамо»

11 березня на НСК «Олімпійський» в ¼ фіналу Кубку України відбувся матч «Динамо» (Київ) – ФК «Олександрія».
Це кубкове протистояння між «Динамо» та «Олександрією» третє в історії турніру.

Вперше в рамках Кубку України команди зустрілися в сезоні 2015/16 на стадії ¼ фіналу. Тоді, згідно з регламентом турніру, раунди плей-офф, починаючи з 1/8 фіналу, складалися з двох матчів. В першій зустрічі, яка номінально була для киян гостьовий, але за домовленістю клубів відбулася на НСК «Олімпійський», олександрійці зіграли внічию — 1:1, голом у складі містян відзначився Сергій Басов.

У матчі–відповіді «Олександрія» сенсаційно, завдяки голу-красеню Артема Чорнія, який прямим ударом з кутового закрутив м’яч у ближню «дев’ятку», долає суперника, виходячи до півфіналу Кубка, залишаючи «Динамо» за бортом. Для ФК «Олександрія» це була справжня футбольна подія. Команда вперше в історії вийшла в півфінал Кубка України.

Наступного разу жереб звів команди у сезоні 2017/18. Поєдинок відбувся на стадії 1/8 фіналу і проходив в «домашніх стінах» олександрійців – на КСК «Ніка». За регламентом, переможець визначався з одного матчу. Основний час гри закінчився з рахунком 1:1. У олександрійців відзначився Сергій Старенький. Коли матч перейшов у овертайми, кияни забили двічі, «Олександрія» відповіла лише одним голом перед фінальним свистком: Василь Грицук реалізував пенальті.

У сьогоднішньому протистоянні команди розпочали гру обережно, придивляючись до дій суперника. Темп помірний. Матч відповідальний і ціна помилок дуже висока. Це розуміють і динамівці, і олександрійці.

Перша десятихвилинка позаду. Гра рівна з невеличкою перевагою гостей. На 11 хвилині після навісу з лівого флангу від Мірошниченка, Банада спробував пробити головою, знаходячись в штрафному майданчику киян. Це був перший напівмомент гравців «Олександрії». Вже за якусь мить свою нагоду втратив Третьяков, пробивши низом майже з лінії штрафного майданчика.

На 18 хвилині виникає чи не перший небезпечний момент біля воріт містян. Після подачі з кутового, Соль пробиває головою вище поперечини. Вже за хвилину Кадірі спромігся на дальній удар низом. Паньків на місті.

Пів тайму позаду. Багато боротьби в центрі поля, при цьому обидві команди грають обережно. Темп поєдинку, як і раніше, невисокий.

На 26 хвилині атака динамівців лівим флангом, удар Миколенка з близько відстані від голкіпера. На щастя для нашої команди, м’яч проходить вздовж лінії воріт. Динамівці поступово набирають оберти. Починають домінувати на полі, все частіше тиснуть нашу команду до штрафного майданчику.

На 37 хвилині атака олександрійців майже не завершилася голом. Гречишкін, отримавши пас від партнера по команді, з — за меж штрафного майданчика, майже по центру, потужно пробив. На жаль, м’яч зрізався з ноги, і полетів значно вище воріт.

На останніх хвилинах першого тайму динамівці намагаються атакувати, використовуючи фланги, проте у команди Михайличенка нічого не виходить: олександрійці позиційно в захисті грають надійно.

Після перерви «Динамо» продовжує пресинг в бік воріт олександрійців. На 53 хвилині після потужного удару Русина з лінії штрафного майданчика, містян рятує стійка.

Вже за хвилину кияни залишаються в десятьох. За другий фол поле залишає Кадірі. Це шанс для команди Володимира Шарана. В меншості динамівці починають грати більш агресивніше, атакуючи флангами. На 63 хвилині Вербіч з подачі партнера по команді, пробиває низом в правий нижній кут. Паньків не відзразу фіксує м’яч, лише з другої спроби.

На 79 хвилині швидка контратака футболістів «Динамо» призводить до голу. Забиває Русин. Отримавши пас від Сидорчука, він пробив майже з лінії штрафного майданчику. Паньків безсильний. 1:0. Вже за мить спрацьовує система VAR, яка фіксує офсайд: під час удару Русина, Вербич знаходився у офсайді. Арбітр змінює рішення на нашу користь — 0:0.

Господарі по-спортивному заведені і дуже злі. Вони контролюють м’яч, шукаючи нагоди для взяття воріт. Зовсім не відчувається, що динамівці грають в десятьох: перевага поки що за господарями поля. Олександрійці перебуваючи в захисті, чекають нагоди для швидкої контратаки.

Вже в доданий час у містян виникає черговий напівмомент: Банада увірвався до штрафного майданчика і спробував пробити. Але в цьому епізоді надійно грають захисники.

Основний час завершено. Попереду два овертайми по 15 хвилин.

На початку першого екстратайму олександрійці відали ініціативу киянам, зосередившись на захисті.

На 96 хвилині Паньків рятує команду від голу. Отримавши пас від партнер по команді, пробивав Русин в ближній кут.

На початку другого екстратайму помилка захистників «Олександрії» призводить до взяття воріт: швидка контратака, забігання в штрафний майданчик Сидорчука і пас на Циганкова, який знаходився поруч. Динамовець забиває. 1:0.

Володимир Шаран проводить тактичну заміну, випускаючи на поле другого нападника — Безбородька. Тепер вже динамівці змушені відбиватися.

На 110 хвилині прекрасна нагода у олександрійців: після розіграшу кутового, Задерака, увірвавшись до штрафного майданчика, потужно пробиває. Вище воріт.

На 116 хвилині Гречишкін зі штрафного втрачає чергову нагоду зрівняти рахунок. М’яч після його удару летить низом прямо в руки голкіперу киян.

Останні хвилини матчу дуже напруженні. Багато боротьби і дрібних фолів. Фінальний свисток арбітра фіксує мінімальну перемогу динамівців, які продовжують боротьбу у Кубку України. Олександрійці, на жаль, втрачають таку нагоду.