Олександрія у роки Другої Світової війни (ФОТО)

Олександрія у роки Другої Світової війни (ФОТО)

6 серпня 1941 року війська Третього рейху зайняли Олександрію без бою. 15 листопада 1941 року місто стало центром Олександрійського ґебіту в складі Генеральної округи Миколаїв.

За час окупації нацистами було знищено майже всю єврейську громаду міста (більше 2,5 тисяч осіб), розстріляно 320 мирних жителів і більше 5,5 тисяч військовополонених. В місті діяло 5 підпільних груп. Олександрія була взята радянськими військами 6 грудня 1943 р. Наказом Верховного Головнокомандуючого 11 військовим частинам, що відзначилися при звільнені міста, було присвоєно найменування «Олександрійських». Під час Другої світової війни житлова забудова міста майже не постраждала, у ньому не велось боїв, відступаючі війська залишали його ще до підходу супротивника, місто не зазнало великих бомбардувань чи обстрілів, за винятком невеликих бомбардувань радянською авіацією.

 

Проспект Соборний з боку Палацу урочистих подій

На подвір’ї колишньої школи № 4. У будівлі школи розміщалася казарма німецької військової частини.

Будівля на перетині вул. І. Чиркина і Партизанської.

Фінал окупантів на околиці Олександрії (кладовище не збереглося)

Колона німецьких військовополонених в с. Світлопіль Олександрійського району взимку 1943-44 р.

Сьогодні церква святого Димитрія Солунського в селі Світлопіль Олександрійського р-ну відроджується. Розпочато роботи з реконструкції. Фото 08.11.2020 р.

 

Джерело: Олександрійський тиждень

Вікіпедія

Схожі публікації