Олександрійський шкрвен пропонує дослідження на хворобу Лайма

Олександрійський шкрвен пропонує дослідження на хворобу Лайма

Олександрійський шкірновенерологічний диспансер продовжує розширювати коло послуг. У жовтні минулого року у закладі стало можливим визначити наявність антитіл до коронавірусу, а тепер можна пройти обстеження ще і на бореліоз або хворобу Лайма.

Обидва дослідження проводять на спеціальному апараті методом ІФА. Обладнання було придбане у грудні 2018 року за кошти обласного бюджету. Вартість обстеження на Ковід – 165 грн., на бореліоз – 150 грн. Оплатити можна безпосередньо у закладі за допомогою банківської картки. Якщо ж у наявності лише готівка, то перш ніж здавати кров у закладі, варто зайти до відділення банку або пошти і вже з квитанцією про оплату йти у шкірвен.
Бореліоз – це інфекційне захворювання, що викликає мікроорганізм борелія, а переносять їх іксодові кліщі при укусі. Зараз у пікнікові-пляжний період це актуально, як ніколи. Тому, після контакту з цим маленьким паразитом, варто переконатися, що він не «нагородив» бореліями під час своєї «трапези».

Дослідження на хворобу Лайма слід робити не одразу після укусу кліща, а через два-три тижні, коли у крові будуть вже наявні антитіла. Варто обстежитися всім, хто мав контакт з кліщем, адже бореліоз – дуже підступна хвороба. Може тривалий час протікати безсимптомно, а згодом перерости у хронічну форму. Лише через кілька років можуть початися серйозні проблеми із суглобами і людина може навіть не здогадуватися, що це пов’язано з укусом кліща, про який вона навіть забула.
Якщо ж хворобу виявили на початковій стадії – у перші тижні після укусу, то вона доволі успішно лікується і не має серйозних наслідків.
Забір крові на бореліоз у шкірвендиспансері проводять щодня, крім п’ятниці та вихідних. Результати досліджень видають щосереди і щоп’ятниці. Адреса диспансера: м. Олександрія. площа Покровська, 27.

Джерело:В об’єктиві

Схожі публікації