Палац урочистих подій

Палац урочистих подій

Будинок на розі проспекту Соборного та вулиці Першотравневої незвичний: великі вікна, вітражі, а на фасаді мозаїчний рельєф «Сонце кохання». Здогадалися що це за будинок?

Мова піде про Палац урочистих подій.Заклад побудований у 1974 році, як Палац одружень. Досить цікавою є його історія. Палац урочистих подій в м. Олександрія є одним з найцікавішим об’єктів, які були створені українськими монументалістами у другій половині 60 – х років XX століття.

На цьому об’єкті працювало відразу троє художників. До авторського колективу ввійшли Іван та Марія Литовченки, В. Прядко та В. Задорожній. З великим запалом бригада взялася до роботи. Майже рік вони розробляли ескізні проекти художнього оформлення палацу, банкетного залу та інших приміщень. Роботи велися разом з архітектором Бурхановим та працівницею АН України Т. Гірник.

Вони розробили цілий комплекс. Виконано чотири великі роботи: вітраж «Сім’я і Батьківщина» з литого скла на бетонній основі, гобелен «Пісня про Козака Вуса», гобелен «Гімн життю» та мозаїчний рельєф «Сонце кохання». Треба сказати, що поява кожної роботи викликала захоплення не тільки художників,а й численних глядачів.

Цей палац необхідний, бо це перший експеримент побудови такого рівня для того, щоб наше життя було в речах духовних і прекрасних на спадок дітям та онукам.

 

 

 

Джерело

 

Схожі публікації