Пішов з життя Почесний громадянин Олександрії — Шевченко Ілля Антонович

Пішов з життя Почесний громадянин Олександрії — Шевченко Ілля Антонович

23 лютого у віці 96 років пішов із життя Шевченко Ілля Антонович — Почесний громадянин Олександрії, кандидат педагогічних наук, доцент, Заслужений вчитель України, лауреат обласної педагогічної премії імені В.О.Сухомлинського та учасник бойових дій Другої світової війни.

Ілля Антонович народився 8 грудня 1923 року у селі Ново-Стародубі, де і пройшло його дитинство.
Після закінчення школи пішов на фронт. Був учасником бойових дій та пройшов шлях від рядового до офіцера. Після важкого поранення у 1944 році був демобілізований. Має бойові нагороди: орден Б.Хмельницького та медаль «За відвагу».

Із 1946 року навчався у Київському державному учительському інституті ім.О.М.Горького. Після цього екстерном закінчив факультет історії Кіровоградського Державного педагогічного інституту О.С.Пушкіна.

Свій педагогічний шлях Ілля Антонович розпочав в Олександрійській середній школі №13, якій віддав 27 років життя. Протягом 10 років, був директором та науковим кореспондентом Академії педагогічних наук. У 1978 році він захистив кандидатську дисертацію і до 1988 року працював Старшим викладачем, доцентом кафедри педагогіки Кіровоградського педінституту.

Потім знову повернувся до Олександрії, де почав працювати в педагогічному коледжі викладачем педагогіки та інших профільних дисциплін.

Ілля Антонович був послідовником ідей відомого педагога В.О.Сухомлинського, пропагував гуманну педагогіку, керував роботою музею, підтримував співпрацю з Павлиською школою та родиною Василя Олександровича.

Шевченко Ілля Антонович завжди брав активну участь у становленні молодих вчителів, студентів Олександрійського педагогічного коледжу ім.В.О.Сухомлинського, а також у патріотичному вихованні молодого покоління.

Прощання із видатною і шанованою у місті людиною пройде 24 лютого о 13:00 годині по вулиці Говорова №7/1, де проживав Ілля Антонович (Перемозький Мікрорайон). Поховання відбудеться на Верболозівському кладовищі.

 

Джерело: Сучасна Олександрія

Фото

Схожі публікації