Рада планує заборонити продаж ліків дітям до 14 років

Рада планує заборонити продаж ліків дітям до 14 років

Верховна Рада підтримала в першому читанні проєкт закону про заборону продажу лікарських засобів особам, які не досягли 14 років

Народні депутати підтримали за основу законопроєкт №5122 про заборону в Україні продаж лікарських засобів неповнолітнім громадянам.

Документ підтримали 306 нардепи.

Так, закон вносить зміни до статті 21 ЗУ “Про лікарські засоби”. Відтак, встановлюється заборона на відпуск (продаж) лікарських засобів громадянам, які не досягли 14-річного віку.

У разі виникнення сумніву щодо віку покупця реалізація (відпуск) лікарських засобів здійснюється за умови пред’явлення документа, що засвідчує його вік.

У совю чергу, нардеп фракції “Слуга народу” Сергій Кузьміних заявив, що метою є зменшити рівень суїцидів серед дітей, адже ліки часто продають без рецепту і вони є доступним засобом.

“За даними ВООЗ, більше 60% самогубств відбувається завдяки лікарським засобам, і більший відсоток із них – саме діти. Лише за даними ОХМАТДИТу, щорічно близько 70 дітей ми маємо, як закінчують життя самогубством”, – сказав він.

Джерело: Еспресо

Схожі публікації